ua en ru

Комісію ООН зі зміни клімату чекають нові перевірки

Автор: RBC.UA
Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC) - спеціальний підрозділ ООН, що займається вивченням глобальних кліматичних змін - доведеться пройти цілу низкуперевірок для того, щоб відновити довіру, втрачену через грубу помилку, допущену в основоположній доповіді 2007 р. про глобальне потепління. Про це повідомляє ВВС.

Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (IPCC) - спеціальний підрозділ ООН, що займається вивченням глобальних кліматичних змін - доведеться пройти цілу низку перевірок для того, щоб відновити довіру, втрачену через грубу помилку, допущену в основоположній доповіді 2007 р. про глобальне потепління. Про це повідомляє ВВС.
Таку вимогу висунула група інспекторів Міжнародного академічного комітету (IAC), яка проводила перевірку IPCC. Інспектори також порекомендували змінити керівний склад організації і зробити її діяльність більш прозорою. В даний час IPCC рекомендовано змінити структуру управління (зокрема, замінити керівників, що працюють переважно за сумісництвом, постійним керівним радою) і ввести більш суворі критерії відбору джерел наукової інформації.
У 2007 р. IPCC опублікував 938-сторінкову доповідь, в якій наводилися докази того, що на Землі триває процес глобального потепління, що є наслідком антропогенних факторів, а саме - викиду парникових газів, що утворюються при спалюванні вугілля, нафти і газу.
У документі стверджувалося, що при збереженні нинішніх темпів потепління гімалайські льодовики можуть повністю зникнути до 2035 р.
Пізніше, в результаті скандалу, що розгорівся з приводу публікації матеріалів, які спростовують це твердження, автори доповіді визнали, що воно було помилковим. Загроза потепління була дещо перебільшеною. Ця історія істотно підірвала довіру до авторів доповіді та до IPCC в цілому.
Тим не менш, деякі вчені вважають, що доповідь була дуже близька до істини. "Так, експертів IPCC звинувачували в тому, що вони скоїли одну - дві помилки, проте претензій до загального змісту доповіді не було взагалі, - вважає комісар Єврокомісії з питань зміни клімату Конні Хедегаард. - Думаю, всі, хто пережив це літо, в Китаї , в Пакистані, в Росії чи в Європі - прекрасно розуміють, що в світі відбувається рівно те, що нам обіцяли вчені з IPCC ".