Комісія Київради з питань екологічної політики погодила збільшення території Києва до 84,9 тис. га
Комісія Київради з питань екологічної політики погодила збільшення території Києва на 2075,7 га - до 84 тис. 974,4 га, передає кореспондент РБК-Україна.
Відповідне питання "Про погодження проекту землеустрою щодо встановлення і зміни меж Києва" буде винесене на засідання Київради в лютому.
Раніше голова комісії Денис Москаль (на фото) повідомив, що документ передбачає включення до території столиці 2 тис. 75,7 га земель Київської області з одночасним виключенням з меж Києва і передачі області 686,3 га. У Київської області пропонується забрати частину земель Бориспільського, Вишгородського, Броварського районів.
фото: "Комерсант-Україна"
"Зокрема, до території Києва планується включити селище Коцюбинське, яке з 2008 року дерибанить Біличанський ліс. Я вкотре наголошую, що затвердження меж столиці збереже багатостраждальний Біличанський ліс від знищення. І закликаю Верховну Раду, особливо народних депутатів, які раніше працювали в Київраді, якнайшвидше затвердити нові межі Києва. Це вкрай необхідне рішення для збереження 4 тис. га столичного лісу", - зазначив Москаль.
Втілення в життя цього проекту ставить під сумнів голова селищної ради Коцюбинського Вадим Садовський: "Це нереально, Коцюбинське було, є і буде територіальною одиницею Київської області. Як можна без дозволу голови обласної адміністрації, жителів селища включати його в межі Києва?!"
Читайте також: Територію Києва планується збільшити на 1,3 тис. га - до 84,9 тис. га
Після затвердження проекту землеустрою щодо встановлення і зміни меж Києва Київрадою, документ буде переданий для узгодження до Київської обласної ради, Київської обласної державної адміністрації і до Верховної Ради для ухвалення рішення про встановлення меж столиці. Депутати Київради очікують, що Київська обласна державна адміністрація та обласна рада не погодять це рішення, але розраховують, що його в рамках своїх повноважень ухвалить Верховна Рада.
"У КОДА за законом є місяць на затвердження або, навпаки, відхилення цього документа. Проте за наявності політичної волі Верховна Рада може ухвалити подібне рішення і без узгодження з областю, оскільки земельні питання такого рівня - це винятково компетенція парламенту. Тож я припускаю, що до кінця квітня цей проект буде вже в парламенті", - сказав Денис Москаль "Комерсант-Україна".
Разом з тим, начальник Головного управління земельних ресурсів Віктор Петрук повідомив, що зараз ідуть активні переговори з КОДА щодо зміни меж столиці. Там від коментарів відмовилися, заявивши, що роз'яснення вони будуть давати вже після зустрічі керівництва.
Читайте також: Москаль прогнозує зниження комунальних тарифів для жителів Коцюбинського в разі приєднання до Києва
Втім, як заявила заступник глави комітету Ради з питань державного будівництва та місцевого самоврядування, представниця "Удару" Наталія Новак, при розгляді питання про Київський регіон необхідно врахувати, що система управління ним повинна "вписуватися в чинну в державі систему управління". Разом з тим, вона зазначила, що Києву вже зараз потрібні резервні землі області для забезпечення його сьогоднішніх потреб - наприклад, утилізації сміття або будівництва другої нитки каналізаційного колектора. "До того ж я б підтримала приєднання Біличанського лісу і Коцюбинського, оскільки там зараз вирубують цілі гектари лісу. Можливо, при обговоренні цього питання у нас з'являться доповнення та альтернативні пропозиції, але ми однозначно будемо його розглядати", - підкреслила вона.
У питання про розширення меж Києва багаторічна історія. Востаннє межі Києва були затверджені в 1936 р. і відтоді офіційно не змінювалися. Після здобуття Україною незалежності в рамках територіальної реформи розпочався процес по розширенню меж Києва, проте юридично ці нові кордони так і не були оформлені. У 2003 р. Київська влада узгодила кордони міста з усіма селищними радами, проте домовитися з районними радами виявилося не так просто. Площа, яку вважають своєю з одного боку Бориспільський і Обухівський райони, а з іншого - Київ, складає 1880 га.