ua en ru

Кількість жертв торнадо на півдні США збільшилась до 300 осіб

Автор: RBC.UA
Найбільш руйнівний за останні сорок років торнадо забрав життя понад 300 осіб у південних штатах США.

Найбільш руйнівний за останні сорок років торнадо забрав життя понад 300 осіб у південних штатах США. Про це повідомляє радіо "Свобода".

Найбільшої шкоди стихія завдала в штаті Алабама, де вже підтверджено смерть понад 200 осіб. З них лише в одному місті Таскалуза загинули 36 осіб. Тільки в одному університетському кампусі в результаті удару торнадо загинули 15 молодих людей. Діаметр торнадо склав 1,6 км. Значні руйнування будівель та інфраструктури також зафіксовані в штатах Міссісіпі, Теннессі, Арканзас, Джорджія і Вірджинія.

Президент США Барак Обама, який планує відвідати сьогодні штат Алабама, пообіцяв надати потерпілим штатам значну підтримку федерального уряду.

"Жахливою є загибель людей, особливо в штаті Алабама. Протягом лічених годин смертоносні торнадо забрали матерів і батьків, синів і дочок, друзів і сусідів, навіть цілі громади. Багато травмованих, декого ще не можуть знайти, у багатьох місцях пошкодження будинків і підприємств є просто катастрофічними", - сказав Б.Обама.

Національна метеорологічна служба США повідомила, що кількість загиблих в результаті торнадо є найбільшою в Сполучених Штатах з 1974 р., коли стихія забрала життя 315 людей.

За даними Національної метеорологічної служби США, серія руйнівних торнадо в тій чи іншій мірі торкнеться 21 американського штату від Великих озер на півночі до Мексиканської затоки на півдні.

Нагадаємо, серія руйнівних торнадо почалася на території США 14 квітня. Вчені закликали американців не залишати притулку під час торнадо. 27 квітня сильні шторми й торнадо обрушилися на штат Алабама. Стихійні лиха призвели до перебоїв у роботі всіх трьох реакторів на атомній електростанції "Браунс Феррі" в Арканзасі.

Як повідомили в Комісії з ядерного регулювання США, поривами вітру були обірвані 11 ліній електропередачі, що призвело до порушення електропостачання АЕС. У відомстві відзначили, що на станції були запущені дизельні генератори, які забезпечують енергією систему безпеки АЕС.