ua en ru

Кількість комітетів Верховної Ради VII скликання можуть збільшити із 26 до 30, - джерело

Автор: RBC.UA
Число комітетів Верховної Ради (ВР) VII скликання планується збільшити із 26 мінімум до 30, повідомляє видання "Комерсант-Україна" з посиланням на джерела серед учасників переговорів. "Зараз комітетів 26, але є ймовірність, що їх буде за 30. Опозиція може публічно обурюватись, але перешкоджати не буде", - повідомив виданню один з учасників переговорів.

Число комітетів Верховної Ради (ВР) VII скликання планується збільшити із 26 мінімум до 30, повідомляє видання "Комерсант-Україна" з посиланням на джерела серед учасників переговорів.

Читайте також: Спікеріада-2012: Лавринович не виключив можливості свого обрання головою Верховної Ради

Вчора, під час засідання робочої групи з підготовки першої сесії Верховної Ради (ВР) України VII скликання, була створена спеціальна підгрупа для визначення кількості парламентських комітетів. У Партії регіонів не виключають, що найбільш гострою буде дискусія в підгрупі, відповідальній за чисельність комітетів.

"Зараз комітетів 26, але є ймовірність, що їх буде за 30. Опозиція може публічно обурюватись, але перешкоджати не буде", - повідомив виданню один з учасників переговорів.

Слід зазначити, що від скликання до скликання число комітетів зростає - в Раді IV скликання їх було 24, V скликання - 26, VI скликання - 28 (після приходу Партії регіонів до влади у 2011 році два комітети, які очолювали опозиційні депутати, було скорочено).

Читайте також: Литвин пропонує внести зміни до депутатської присяги щодо зобов'язання особисто голосувати в парламенті

Як повідомлялося, вчора депутатська група з підготовки першого засідання нової ВР створила чотири функціональних підгрупи: перша - з підготовки відкриття роботи Ради (координатор - представник ВО "Свобода"), друга - щодо розподілу комітетів (координатор - Володимир Рибак, Партія регіонів, №10 у виборчому списку), третя - із соціально-побутового забезпечення розміщення депутатів (координатор - Валентин Матвєєв, Компартія, №9 у виборчому списку), четверта - щодо процедурних питань і виконання ст. 84 Конституції щодо персонального голосування кожного депутата (представник ВО "Батьківщина").

Як повідомив народний депутат від ПР, голова комітету з питань регламенту, депутатської етики і забезпечення діяльності ВР Володимир Макеєнко, в новому парламенті з'явиться 86 депутатів, які обрані вперше. 180 депутатів уже подали заявки щодо розміщення, тобто надання місця проживання за державний рахунок.

Читайте також: ПР вважає логічним внесення змін до регламенту ВР про персональне голосування, - Єфремов

Нагадаємо, перше засідання Верховної Ради VII скликання відбудеться 12 грудня о 10:00.

Парламент нового скликання працюватиме за новим регламентом. Зміни стосувалися процесу формування робочих органів парламенту, обрання та відставки спікера, статусу самовисуванців і позафракційних депутатів. Згідно з новим регламентом, депутатські групи будуть складатися не менше ніж із 14 депутатів і матимуть право законодавчої ініціативи.

Перша сесія парламенту, згідно з новим регламентом, починається з формування тимчасової президії, потім - формування депутатських фракцій і груп. Далі новообрані нардепи заслуховують звіт голови Ради попереднього скликання і формують Лічильну комісію. Потім депутати обирають голову ВР і його заступників, а лише згодом заслуховують послання Президента.

Читайте також: Підсумки виборів-2012: конфігурація сил у Верховній Раді VII скликання

Як повідомлялося, останнє засідання Верховної Ради VI скликання відбудеться 4 грудня.

Нагадаємо, 13 листопада газета Верховної Ради "Голос України" опублікувала результати виборів народних депутатів України. Згідно з остаточними даними, Партія регіонів набрала 30% голосів виборців, Об'єднана опозиція "Батьківщина" - 25,54%, партія "Удар" - 13,96%, КПУ - 13,18%, "Свобода" - 10,44%. Таким чином, з урахуванням мажоритарників, ПР отримала в новому парламенті 185 місць, "Батьківщина" - 101 місце, "Удар" - 40 місць, ВО "Свобода" - 37 місць і КПУ - 32 місця.