ua en ru

Кількість хворих на туберкульоз у світі скоротилася на 6,4%

Автор: RBC.UA
У доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) говориться, що вперше число хворих на туберкульоз у світі скоротилося з 9,4 млн до 8,8 млн осіб за останні роки. Про це повідомляє ВВС.

У доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) говориться, що вперше число хворих на туберкульоз у світі скоротилося з 9,4 млн до 8,8 млн осіб за останні роки. Про це повідомляє ВВС.

Число померлих від цього захворювання також зменшилася до 1,4 млн осіб - вперше за 10 років.

Генеральний Секретар ООН Пан Гі Мун заявив, що радий досягнутому прогресу, але закликав виділити додаткові кошти на викорінення цього небезпечного захворювання.

Поліпшення ситуації з туберкульозом пояснюється частково заходами, прийнятими в останні роки в Китаї та Бразилії.

У вересні Всесвітня організація охорони здоров'я попередила країни Європи про зростання випадків захворювань на туберкульоз, стійкий до впливу ліків. Щорічно в європейських країнах реєструються 80 тис нових випадків захворювання.

За даними ВООЗ, особливо важка ситуація склалася в Східній Європі, зокрема в Росії, Україні та Азербайджані. Лондон є столицею, де зафіксовано найбільше зростання кількості хворих на туберкульоз - 3,5 тис. щороку.

Зазначимо, ВООЗ розробила план по боротьбі із захворюванням, в який входить рання діагностика туберкульозу та більш доступне лікування.
За підрахунками організації, це дозволить зберегти 120 тис. життів по всій Європі до 2015 р.

У серпні повідомлялося, що регіони України забезпечені залишками протитуберкульозних препаратів на період від 5 до 17 місяців. Протитуберкульозних препаратів I ряду в різних регіонах по різних групах препаратів є запаси, яких вистачить на період 5-17 місяців, а залишків протитуберкульозних препаратів II ряду - на період 2-9 місяців. Заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов тоді підкреслив, що найбільшу проблему для України становить мультирезистентний туберкульоз. Найбільш поширеними причинами є внутрішньо-лікарняне перехресне зараження хворих, які тривалий час знаходяться в стаціонарах, і відсутність прихильності до лікування, коли самі хворі необгрунтовано переривають лікування до завершення курсу, призначеного лікарем.