Кількість безробітних у США за тиждень зросла до 383 тис
У США число первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття за тиждень, що завершена 26 травня 2012 р., зросло і склало 383 тис. Такі дані наводяться в доповіді Міністерства праці США. Аналітики очікували, що цей показник складе 370 тис. вимог.
За уточненими даними, кількість первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття за попередній тиждень, що завершився 19 травня 2012, склала 373 тис., а не 370 тис., як повідомлялося раніше.
Середня кількість первинних вимог по виплаті допомоги з безробіття в США за чотири тижні (до 26 травня 2012р.) склала 375,5 тис., що вище переглянутого показника за попередній чотиритижневий період (370,75 тис. заявок) на 4,25 тис. вимог.
Президент США Барак Обама вважає, що американський ринок праці продовжить зазнавати труднощів, незважаючи на вихід економіки з кризи та створення нових робочих місць.
Наприкінці березня глава Федеральної резервної системи США Бен Бернанке зазначив, що рівень безробіття в США залишається досить високим і поки рано говорити про перемогу в цій сфері. Також ФРС США заявляла, що має намір підтримувати максимальний рівень зайнятості та цінової стабільності.
Експерти National Association for Business Economics прогнозують, що в 2013 році ринок праці США повинен значно зміцнитися: щомісячний приріст робочих місць складе близько 200 тис., а рівень безробіття за підсумками року досягне 7,5%.
У світі, згідно з останніми даними Міжнародної організацією праці (МОП) роботи немає у більш ніж мільярда людей.
Слід зазначити, що за переглянутими даними, ВВП США в I кварталі 2012 р. в порівнянні з попереднім кварталом виріс на 1,9% в перерахунку на річні темпи (annual rate). Це друга оцінка американського ВВП (з трьох) від Бюро економічного аналізу при Мінторгу США. Попередні дані, опубліковані місяць тому, свідчили про темп зростання економіки в 2,2%. Таким чином, Мінторг США знизив оцінку зростання економіки в січні-березні ц.р. на 0,3 процентного пункту в порівнянні з попередніми розрахунками. При цьому економічне зростання США істотно сповільнилося в порівнянні з IV кварталом 2011р., Коли економіка зросла на 3% в перерахунку на річну динаміку.
Зниження оцінки зростання за I квартал поточного року пов'язане з переглядом ряду ключових компонентів ВВП - споживчих витрат, товарно-матеріальних запасів бізнесу та показників зовнішньої торгівлі.