ua en ru

Кількість біженців у світі в 2012 р. виросла до максимуму за 19 років (відео)

Автор: RBC.UA
У світі кількість біженців в 2012 р. перевищила 7,6 млн осіб, повідомляється в доповіді офісу Верховного комісара ООН у справах біженців. Це найвищий показник з 1994 р.

У світі кількість біженців в 2012 р. перевищила 7,6 млн осіб, повідомляється в доповіді офісу Верховного комісара ООН у справах біженців (UNHCR). Це найвищий показник з 1994 р.

Згідно з доповіддю, 55% всіх біженців - це переселенці з Афганістану, Сомалі, Іраку, Судану і Сирії. 81% всіх біженців приймають на своїй території країни, що розвиваються - це на 11% більше, ніж десять років тому.

Основним джерелом біженців у світі вже впродовж 32 років залишається Афганістан. 95% афганських біженців розселено в Ірані і Пакистані. Сомалі займає другу позицію в рейтингу, далі слідують Ірак і Сирія.

Читайте також: Світ стає все небезпечнішим для біженців і мігрантів, - Amnesty International

Слід зазначити, що статистика не враховує 1 млн сирійських біженців, що залишили країну за останніх півроку. Як підкреслюють аналітики, у випадку, якщо ситуація в Сирії не зміниться, до кінця 2013 р. країну покинуть ще близько 2 млн осіб. Кількість біженців, що залишають Малі і Демократичну Республіку Конго, також зросла.

Серед країн, які більше всього приймають переселенців, значаться Пакистан (1,6 млн біженців), Іран (868 тис. біженців), Німеччина (590 тис. біженців) і Кенія.

Статистичний аналіз зроблений на базі даних UNHCR, а також даних, отриманих від урядів держав і неурядових організацій.

Читайте також: Більшість нелегалів, яких затримують в Україні, є громадянами Росії, - послання Президента

Нагадаємо, раніше міжнародна правозахисна організація Amnesty International оприлюднила свою щорічну доповідь про стан прав людини в світі. Головний висновок доповіді - глобальна бездіяльність в питаннях, пов'язаних з правами людини, призводить до того, що світ стає все небезпечнішим для біженців і мігрантів.

У доповіді наводяться дані про те, як порушуються права мільйонів людей, яким довелося втекти від конфліктів і переслідувань або переїхати в іншу країну у пошуках роботи і кращої долі для себе і своєї сім'ї. Організація звинувачує уряди низки країн в тому, що їх більше цікавить відстоювання власних інтересів, ніж права громадян або прохачів притулку і мігрантів.

Читайте також: Головна проблема Москви - етнічна злочинність, - Собянін

У доповіді також наголошується, що Євросоюз вводить такі заходи охорони кордонів, які ставлять під загрозу життю мігрантів і прохачів притулку, і не здатні гарантувати безпеку тим, хто рятується від конфлікту і переслідувань. По всьому світі мігрантів і прохачів притулку замикають у центрах тимчасового утримання, де доходить до того, що їх утримують у металевих клітках або навіть у вантажних контейнерах. У 2012 р. в світі налічувалися 214 млн мігрантів, і права більшості з них не були захищені ні вдома, ні в країні перебування.

Що стосується України, то в 2011 р. легально емігрувало в Євросоюз 200 тис. українців. Друге місце зі кількістю емігрантів займають громадяни США (189 тис. осіб), за ними слідують представники Індії (179 тис.), Китаю (153 тис.) і Марокко (120 тис.). Всього 2,5 млн осіб вперше отримали в 2011 р. дозвіл на проживання в Євросоюзі.

Президент України Віктор Янукович оцінює кількість українських трудових мігрантів за кордоном у 2,5 - 3 млн осіб. Він вважає, однією з найгостріших проблем, пов'язаних з трудовою міграцією, є відсутність належного соціального захисту працівників-мігрантів.