ua en ru

Колесніков: НСК "Олімпійський" не окупиться ніколи

Автор: RBC.UA
Національний спорткомплекс "Олімпійський" не зможе окупитися ніколи. Про це РБК-Україна заявив віце-прем'єр, міністр інфраструктури України Борис Колесніков.

Національний спорткомплекс "Олімпійський" не зможе окупитися ніколи. Про це РБК-Україна заявив віце-прем'єр, міністр інфраструктури України Борис Колесніков 19 жовтня після церемонії відкриття готелю "Шахтар Плаза" у Донецьку.

"Ми рахували, що бюджет стадіону - 120-125 млн грн, витратна частина. На наступний рік ми запланували 110 млн дохідної частини, тобто різниця в 10% поки є. Але це дуже гарне досягнення... В операційній діяльності на "нуль з плюсом" НСК "Олімпійський" вийде за 2 роки. Що стосується загальної окупності, то... він ніколи не окупиться. Але операційні витрати він покриє", - розповів Колесніков.

Нагадаємо, відкриття НСК "Олімпійський" після реконструкції відбулося 8 жовтня. Вона почалася в серпні 2008 р. 11 листопада 2011 р. перший матч на оновленому "Олімпійському" зіграють збірні України та Німеччини. В 2012 р. на цій спортивній арені відбудеться фінальний матч Євро-2012. Після реконструкції стадіон вміщує 70 тис. чоловік - це найбільший стадіон Євро-2012.

7 жовтня віце-прем'єр-міністр України Борис Колесніков повідомив, що орієнтовна вартість реконструкції стадіону - 560-585 млн дол. Він також зазначив, що незважаючи на майже чотириразове збільшення кошторису будівництва, вона є прийнятною. "Точну вартість я зможу назвати після закінчення будівництва. Сьогодні я можу оцінити її в 560-585 млн дол. Це цілком прийнятна сума. Це виходить 7 тис. дол. за місце", - сказав Колесніков. Нагадаємо, в травні цього року Кабмін затвердив скоригований проект реконструкції НСК "Олімпійський". Згідно з документом, загальна кошторисна вартість реконструкції стадіону становить 4 млрд 590,32 млн грн (близько 573 млн дол.).

23 вересня під час відвідування арени Президент Віктор Янукович сказав, що НСК "Олімпійський" ні в чому не поступається футбольним стадіонам європейських столиць. Тоді ж президент УЄФА Мішель Платіні заявив, що Україна і Польща впоралися з підготовкою до чемпіонату Європи з футболу-2012.

На початку серпня Платіні заявив, що за 300 днів до початку Євро-2012 в Україні немає жодного проблемного об'єкта. Загальну оцінку готовності України до Євро-2012 станом на серпень європейські експерти оцінювали на рівні 70-80%.