Колесніков: На підготовку до Євро-2012 залучено 29,27 млрд грн інвестицій (фото, відео)

На підготовку України до Євро-2012 залучено 29,27 млрд грн інвестицій. Про це під час засідання комітету з підготовки Євро-2012 повідомив віце-прем'єр-міністр інфраструктури України Борис Колесніков, передає кореспондент РБК-Україна.

На підготовку України до Євро-2012 залучено 29,27 млрд грн інвестицій. Про це під час засідання комітету з підготовки Євро-2012 повідомив віце-прем'єр-міністр інфраструктури України Борис Колесніков, передає кореспондент РБК-Україна.

"Загалом інвестиції, якими займалось агентство Євро-2012, - 29 млрд 277 млн грн. Це інвестиції... на аеропорти, стадіони, автошляхи. Всі державні програми, які були виконані в рамках великої програми Євро-2012. Це витрати, які безпосередньо пов'язані з підготовкою нашої країни", - зазначив Колесніков.

Що стосується операційних витрат безпосередньо для підготовки до Євро, то, за словами Колеснікова, вони склали для України 418 млн грн.

"Операційні витрати... на турнір... склали 418 млн грн. Ці витрати Україна понесла на підготовку до Євро-2012, та отримає не менше 1,5 млрд євро виручки, на думку всіх зарубіжних і українських агентств", - зазначив міністр.

За його словами, Україна зазнала значно менші витрати, ніж Польща. "Республіка Польща понесла прямі витрати на підготовку до Євро-2012 34 млрд дол. На сьогоднішній день Україна витратила 3 млрд 600 млн дол.", - зазначив Колесніков.

УЄФА прогнозує свої доходи від проведення фіналу Чемпіонату Європи з футболу в Україні та Польщі на рівні 1,345 млрд євро.

Польща і Україна з 8 червня по 1 липня вперше в історії прийматимуть у себе фінал Чемпіонату Європи з футболу, право організовувати який країни виграли на конкурсі УЄФА в 2007 р.

Як повідомлялось, величезні витрати України на проведення Чемпіонату Європи з футболу можуть ускладнити успішне обслуговування держборгу країни.

Нагадаємо, на початку травня ц.р. голова підкомітету Верховної Ради з питань підготовки та проведення Євро-2012 народний депутат з фракції Партії регіонів Олександр Зац повідомив, що на підготовку та проведення Євро-2012 Україна витратила близько 80 млрд грн державних коштів. "Що стосується Державної цільової програми підготовки та проведення Чемпіонату Європи з футболу, то витрати складають близько 100 млрд грн. З них приблизно 80% - це державні кошти, тобто це левова частка", - відзначив він.

У той же час, деякі експерти вважають, що економічні очікування від Євро-2012 можуть не виправдатися. Зокрема, в опублікованому аналітичною групою Da Vinci AG звіті Ukrainian Economic Trends Forecast на 2012 р. відзначається, що збитки від проведення чемпіонату можуть скласти близько 6-8 млрд дол.

Відзначимо, в процесі підготовки до проведення Чемпіонату Європи з футболу українському уряду довелося провести масштабну реконструкцію та будівництво нової інфраструктури.

Спочатку передбачалося, що лише 5% витрат на Євро-2012 буде здійснено за рахунок коштів бюджету України, але в реальності основну масу витрат несе держава.

Загальна сума за програмою підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу складає 126,26 млрд грн. Однак, кошториси на будівництво об'єктів, зокрема стадіонів у Львові та реконструкцію в Києві, постійно збільшувалися.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся