ua en ru

Колесніков: Якщо українські авіакомпанії не знизять ціни, ринок буде відкритий для західних авіаперевізників

Автор: RBC.UA
Якщо українські авіакомпанії не змінять цінову політику, доведеться відкрити ринок для західних компаній сказав віце-прем'єр, міністр інфраструктури Борис Колесніков під час прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

Якщо українські авіакомпанії не змінять цінову політику, доведеться відкрити ринок для західних компаній сказав віце-прем'єр, міністр інфраструктури Борис Колесніков під час прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Квиток Київ-Донецьк на літак альянсу (" Українська авіаційна група ", об'єднання "АероСвіту", "Донбасаеро" і "Дніпроавіа") коштує 3500 грн. По суті справи, це 400 з гаком доларів - таких цін у Європі немає... Якщо авіакомпанії будуть продовжувати таку політику, то нам нічого не залишається ... можна підписати "каботаж", тобто відкрити ринок на 100%. Тоді західні компанії зможуть літати з одного українського міста в інше ... але це повністю залишить без роботи пілотів і стюардес і всю наземну службу ", - сказав Колесніков.

Що стосується переговорів про зниження тарифів на внутрішні перевезення авіакомпаніями, то вони повинні бути, за словами міністра, завершені до 2012 р., а вступити в силу до березня 2012 р.

"У будь-якому випадку до літнього розкладу, тобто до останнього неділі березня всі переговори ... вже повинні вступити в силу, а інакше вони просто не зможуть змінити тариф, не зможуть продавати квитки...", - додав віце-прем'єр.

Також Колєсніков заявив, що у 2012 р. уряд запланував покупку 10 українських літаків з подальшою передачею їх вітчизняним авіакомпаніям. "Україна купує українські літаки і передає авіакомпаніям. На майбутній рік ми запланували до 10 машин купити і передати, як і планували, українським авіакомпаніям", - сказав Колєсніков.

Згідно з оперативними даними Мінінфраструктури з початку 2011 р. авіакомпанії Україні перевезли 4 млн осіб, це на 23,1% перевищує показник за сім місяців 2010 р. Зростання спостерігається за всіма показниками - як на міжнародних лініях (на 24,2%), так і на внутрішніх (на 17%). При цьому, зростає попит на авіаційні перевезення саме на регулярних рейсах (+48,2 - на міжнародних, +21,1 - на внутрішніх рейсах).

За інформацією міністерства, значно активніше запрацювали аеропорти України, інфраструктура яких дозволяє обслуговувати все більше і більше пасажирів. Послугами українських аеропортів з початку року скористалися на 20,7% пасажирів більше, ніж торік - 6 млн 630 тис. осіб. Лідером серед аеропортів є "Бориспіль", що у липні побив два своїх абсолютних рекорди - досяг тижневого і добового максимуму: щодоби аеропорт обслуговує понад 33 тис. пасажирів, за тиждень - понад 201 тис. пасажирів.