ua en ru

Коаліція не має наміру додатково підтверджувати свою легітимність

Автор: RBC.UA
Коаліція не буде надавати ніяких додаткових документів для підтвердження своєї легітимності, заявив нардеп від БЮТ Сергій Міщенко, коментуючи сьогоднішню заяву спікера парламенту Володимира Литвина.

Коаліція не буде надавати ніяких додаткових документів для підтвердження своєї легітимності. Про це журналістам заявив нардеп від БЮТ Сергій Міщенко, коментуючи сьогоднішню заяву спікера парламенту Володимира Литвина, передає кореспондент РБК-Україна.

С. Міщенко нагадав, що українські закони не мають зворотної дії. "Ми будемо чітко діяти в правовому полі, тобто закон, який вимагає це (надання 226 підписів) на той момент, коли створювалася коаліція, не діяв, його не було. Ми надали повний пакет документів, коли створювали коаліцію. Ця коаліція створена головою ВР, і, щоб її зруйнувати, потрібно або вийти з коаліції, або розпустити парламент ", - зазначив С. Міщенко.

Відзначимо, що сьогодні газета "Голос України" опублікувала закон про регламент ВР, згідно з однією з норм якого, під коаліційною угодою мають стояти підписи всіх депутатів, що входять у фракції, які утворюють коаліцію.

С. Міщенко не виключив, що заяву В. Литвина озвучено для того, щоб парламентарії швидше визначилися щодо вступу в нову коаліцію. "Так, це один з елементів. З того часу, як тільки буде проголошено про розпад коаліції, йде відлік часу до дострокових парламентських виборів. Зрозуміло, що в цьому випадку ті політичні сили, які розуміють, що вони не пройдуть до наступного парламенту, вони будуть швидше рухатися в цьому напрямку (створення нової коаліції) ", - сказав він.

У свою чергу, народний депутат від фракції НУ-НС Ксенія Ляпіна заявила, що депутатська група "За Україну!" не буде надавати підписи для підтвердження існування діючої коаліції.

Нагадаємо, що сьогодні зранку В. Литвин попросив діючу парламентську коаліцію в десятиденний термін надати йому і профільному комітету документи, які підтверджують існування коаліції. При цьому спікер зауважив, що у разі відсутності документів потрібно створити нову коаліцію.

У діючу коаліцію входять фракції БЮТ, НУ-НС і Блоку Литвина.