ua en ru

Коаліція залишила сесійну залу засідань ВР

Автор: RBC.UA
Фракції коаліції залишили сесійну залу засідань Верховної Ради України.

Фракції коаліції залишили сесійну залу засідань Верховної Ради (ВР) України, передає кореспондент РБК-Україна.

У той же час частина депутатів фракції БЮТ-Батьківщина продовжують блокувати трибуну. У свою чергу голова фракції Партії регіонів Олександр Єфремов зазначив, що "сьогодні парламент працювати не буде".

Раніше сьогодні станом на 10:00 пленарне засідання ВР не було відкрито. Спікер парламенту Володимир Литвин був відсутній у сесійному залі. БЮТ-Батьківщина як і раніше продовжувала блокувати парламентську трибуну. У залі знаходилось близько 100 депутатів від опозиції, які захищали президію і трибуну.

Крім того, представники фракції БЮТ-Батьківщина розставили державні прапори по всій сесійній залі і розстелили свої плакати.

Заступник голови фракції ПР Михайло Чечетов заявив, що ПР не застосовуватиме силу для зняття блокування трибуни ВР опозицією.

«Ми не будемо силою, застосовуючи бійку, знімати блокування трибуни, що сьогодні робить опозиція. Якщо Блок Тимошенко не дозволить спікерові Литвину відкрити засідання, то ми поїдемо працювати в округи, а якщо засідання буде відкрито, то ми працюватимемо в нормальному режимі, а депутати БЮТ нехай стоять біля трибуни», - сказав М.Чечетов.

Нагадаємо, 7 вересня ВР не підтримала проект закону "Про мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги".

Раніше, 20 серпня ц.р., голова партії ВО "Батьківщина" Ю.Тимошенко заявила про необхідність "переконливою громадською волею" змусити ВР прийняти закон про введення з 1 січня 2010 р. мораторію на підвищення ціни на газ для населення і житлово-комунальних тарифів.

У БЮТ нагадали, що постановою НКРЕ від 13.07.2010 р. № 812 з 1 серпня 2010 р. в Україні була збільшена ціна на газ для потреб населення на 50%, відповідно, тарифи на гарячу воду і тепло зростуть на 25%.

Відзначимо, роздрібні ціни на природний газ для населення і підприємств комунальної теплоенергетики підвищаться ще на 50% з 1 квітня 2011 р., йдеться в меморандумі між Кабміном і МВФ. Згідно з документом, надалі ціни мінятимуться кожні півроку, поки вартість газу для всіх категорій не зрівняється з ціною імпорту.

У свою чергу прем'єр-міністр України Микола Азаров 30 липня ц.р. заявив, що приведення тарифів на газ і ЖКП до економічно обгрунтованого рівня зумовлено необхідністю проведення модернізації економіки. При цьому він наголосив, що уряд прискіпливо поставиться до обгрунтованості тарифів і доб'ється, щоб методика розрахунку була єдиною у всій державі.

27 липня ц.р. міністр з питань ЖКГ Юрій Хіврич заявив, що тарифи на опалювання у всіх населених пунктах України підвищаться з 15 жовтня. За словами міністра, тарифи на гаряче водопостачання можуть підвищитися не раніше 15 вересня. Міністр не виключає, що тарифи на опалювання і гарячу воду будуть підвищені одночасно з 15 жовтня.

Як повідомлялося, в червні ц.р. МінЖКГ розробило проект ухвали Кабміну про автоматичну корекцію тарифів на ЖКП у разі зміни вартості енергоносіїв і рівня заробітної плати.