ru ua

О.Єфремов: Коаліція проголосує за проведення місцевих виборів 31 жовтня

Автор: RBC.UA
На наступному пленарному тижні коаліція проголосує за проект постанови нардепа від НУ-НС Арсенія Яценюка щодо проведення місцевих виборів 31 жовтня 2010 р. Про це журналістам в кулуарах Верховної Ради (ВР) заявив глава фракції ПР Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

На наступному пленарному тижні коаліція проголосує за проект постанови нардепа від НУ-НС Арсенія Яценюка щодо проведення місцевих виборів 31 жовтня 2010 р. Про це журналістам в кулуарах Верховної Ради (ВР) заявив глава фракції ПР Олександр Єфремов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я думаю, що ми розглянемо питання про місцеві вибори на наступному пленарному тижні. Ми підтримуватимемо пропозицію провести місцеві вибори 31 жовтня. Як відомо, працює група фахівців, зокрема, над проектом закону щодо виборчої системи. Я є одним із авторів проекту закону про зміну виборчої системи, але не виключаю, що в проекті підготовки з'являться і інші співавтори. Що стосується дати виборів, то є 4 проекти постанов, які зареєстровані в залі. У одному з проектів, а саме А.Яценюка, позначена дата 31 жовтня. Ми можемо взяти за основу цей документ і проголосувати за нього", - сказав він.

В той же час напередодні заступник голови фракції БЮТ, прем'єр-міністр опозиційного уряду Сергій Соболєв заявив, що опозиція прогнозує розпад коаліції найближчим часом через недомовленість про проведення місцевих виборів 31 жовтня ц.р.

Відзначимо, 11 червня ц.р. Конституційний суд України (КСУ) відмовив у відкритті виробництва за конституційним поданням 53 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) постанови ВР "Про визнання такою, що втратила дію, постанови ВР України "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів в 2010 р.".

Нагадаємо, 24 травня ц.р. Президент України Віктор Янукович заявив, що місцеві вибори в країні відбудуться восени. Відзначимо також, що 5 березня в КСУ поступило подання 53 нардепів про неконституційність скасування місцевих виборів. У поданні мова йшла про невідповідність вимогам Конституції України постанови ВР України "Про визнання такою, що втратила силу, ухвали ВР України "Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад і сільських, селищних, міських голів в 2010 р." від 16 лютого 2010 р. №1889-IV. 16 лютого ц.р. ВР прийняла постанову №1889, якою скасувала місцеві вибори, заплановані на 30 травня ц.р.