ua ru

КНДР погрожує війною ООН

Автор: RBC.UA
Влада КНДР попереджає, що збройні сили країни будуть задіяні у разі, якщо Рада безпеки (РБ) ООН виступить за вживання заходів відносно Пхеньяну у зв'язку з інцидентом, що стався в березні цього року, коли був затоплений південнокорейський корвет Cheonan.

Влада КНДР попереджає, що збройні сили країни будуть задіяні у разі, якщо Рада безпеки (РБ) ООН виступить за вживання заходів відносно Пхеньяну у зв'язку з інцидентом, що стався в березні цього року, коли був затоплений південнокорейський корвет Cheonan, повідомляє BBC.

У ході прес-конференції, які постійний представник КНДР в ООН Сін Сон-хо дає вкрай рідко, він зажадав надати Пхеньяну можливість направити фахівців для розслідування обставин загибелі південнокорейського сторожового патрульного корвета Cheonan.

Сін Сон Хо відзначив, що "ситуація критична і війна може початися в будь-який момент". Як саме можуть бути задіяні військові КНДР - не повідомляється.

"Якщо Рада безпеки ООН випустить який-небудь документ, спрямований проти нас або такий, що звинувачуватиме нас у тому, що трапилось, то я як дипломат вже нічого не зможу зробити", - заявив посланець Пхеньяну.

"Подальші дії будуть виконані нашими збройними силами", - додав він.

Напередодні в ході окремих слухань в ООН обидві Кореї представили свої версії події. Заяву Пхеньяну про залучення військової сили США назвали "зухвалою поведінкою".

"Ми сподіваємося, що Північна Корея перестане вести себе таким неприпустимим чином і припинить свої войовничі випади, - сказав спікер Білого дому Філіп Кроулі .- Нам би дуже не хотілося спостерігати подальше зростання напруженості на Корейському півострові".

Нагадаємо, південнокорейський корвет Cheonan затонув 26 березня 2010 р. після вибуху на його борту. У результаті події загинули 46 моряків. Пізніше міжнародна комісія експертів дійшла висновку, що судно було уражено торпедою північнокорейського виробництва. Проте Пхеньян заперечує всі звинувачення на свою адресу.

Інцидент з Cheonan привів до різкого охолодження відносин між КНДР і Республікою Корея. Південна Корея розраховує на жорстку реакцію з боку ООН. Тим часом ООН лише висловила "глибоку заклопотаність" у зв'язку із загостренням конфлікту між Сеулом і Пхеньяном.

Після загибелі корабля Сеул припинив торговельні відносини з північним сусідом, а КНДР у відповідь заявила, що перериває двосторонні відносини з Південною Кореєю.