ua en ru

КНДР запрошує інспекторів МАГАТЕ в країну

Автор: RBC.UA
Влада КНДР запросила інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) відвідати свою країну. Про це вона сповістила орган контролю ядерної безпеки ООН в офіційному запрошенні, повідомляє Reuters.

Влада КНДР запросила інспекторів Міжнародного агентства з атомної енергетики (МАГАТЕ) відвідати свою країну. Про це вона сповістила орган контролю ядерної безпеки ООН в офіційному запрошенні, повідомляє Reuters.

Контакти КНДР з МАГАТЕ можуть бути відновлені через три роки після того, як група експертів агентства була вислана з Пхеньяну.

За словами представника МАГАТЕ Гілл Тюдор, зараз у Відні, де знаходиться штаб-квартира організації, проходять переговори з іншими зацікавленими сторонами процесу. Крім цього, вона повідомила, що запрошення було отримано 16 березня ц.р.

Зазначимо, раніше повідомлялося, що влада КНДР може запросити міжнародних спостерігачів і журналістів на запуск в космос ракети із супутником на борту.

"Рішення ще не прийнято", - підкреслила Тюдор в розмові з журналістами.

Нагадаємо, 29 лютого 2012 р. КНДР погодилася ввести мораторій на запуски балістичних ракет дальньої дії і ядерні випробування. Також Північна Корея припиняє збагачення урану на ядерному комплексі в м.Йонбені. Крім цього Пхеньян зобов'язався допустити представників МАГАТЕ для моніторингу за дотриманням мораторію. В обмін на це північнокорейський режим розраховував отримати продовольчу допомогу. Зокрема, США заявляли про готовність поставити до 240 тис. т продовольства. Після цього МАГАТЕ повідомило про свою готовність відновити співробітництво з КНДР.

Всього за оцінками ООН, брак продовольства відчувають близько 6 млн людей з 24 млн жителів країни.

"Зацікавленими сторонами", швидше за все, можуть бути Китай, Росія, США, Південна Корея і Японія - країни, що беруть участь у роботі шестисторонньої комісії з роззброєння і згортання ядерної програми Пхеньяна.

КНДР двічі в своїй історії проводила ядерні випробування (в 2006 р. і в 2009 р.), а також випробувала балістичну ракету дальнього радіусу дії (в 2009 р.). Шестисторонні переговори щодо ядерного роззброєння КНДР заморожені з 2008 р.

У грудні 2011 р. помер лідер КНДР Кім Чен Ір, правонаступником якого став його син Кім Чен Ин. Аналітики відзначають, що після цього стало можливим зміна політики Північної Кореї, яка традиційно була конфронтаційною по відношенню до Заходу.