ua en ru

КНДР може запросити міжнародних спостерігачів на запуск супутника в квітні

Автор: RBC.UA
Влада Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР, Північна Корея) може запросити міжнародних спостерігачів і журналістів на запуск в космос ракети із супутником на борту.

Влада Корейської Народно-Демократичної Республіки (КНДР, Північна Корея) може запросити міжнародних спостерігачів і журналістів на запуск в космос ракети із супутником на борту. Про це повідомляє ВВС з посиланням на корейські ЗМІ.

У свою чергу Міністерство закордонних справ (МЗС) Китаю висловило серйозну стурбованість у зв'язку з планами КНДР 12-16 квітня 2012 р. запустити штучний супутник Землі, повідомляє "Синьхуа".

Напередодні глава зовнішньополітичного відомства КНР Ян Цзечі зустрівся з послом КНДР Джі Дже Реном і висловив стурбованість планами Пхеньяну. На думку Пекіна, запуск супутника призведе до посилення протиріч між КНДР і Південною Кореєю. "Ми щиро сподіваємося, що сторони будуть зберігати спокій і утримаються від ескалації напруженості, яка може значно погіршити поточну ситуацію", - заявив Ян Цзечі.

На цьому тижні влада КНДР оголосила, що має намір провести запуск ракети носія з штучним супутником Землі на борту. Цей космічний апарат призначений для спостереження за поверхнею Землі. У заяві Пхеньяну також говорилося, що цей запуск приурочений до сторіччя з дня народження Кім Ір Сена.

Занепокоєння з цього приводу вже висловили Росія, Японія і Південна Корея. США назвали плани Пхеньяна провокацією і підкреслили, що новий запуск становить загрозу для регіональної безпеки.

У лютому 2012 р. Пхеньян погодився припинити випробування багатоступінчастих ракет далекого радіуса дії.

В обмін США зобов'язалися поставити Північної Кореї 240 тис. т продовольства.

Пхеньян також погодився призупинити роботу заводів зі збагачення урану і допустити в країну інспекторів МАГАТЕ.

Три роки тому Північна Корея заявила про успішний запуск свого першого супутника і назвала його випробуванням своєї космічної техніки.

У відповідь Рада Безпеки ООН прийняла ряд резолюцій, що забороняють Північній Кореї випробування ядерної і ракетної техніки.