ua en ru

КМ хоче вийти на середньорічні темпи зростання ВВП в 6-8%

Автор: RBC.UA
Уряд ставить перед собою завдання вийти на середньорічні темпи зростання ВВП в 6-8%. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв в статті в газеті "Дзеркало тижня. Україна".

Уряд ставить перед собою завдання вийти на середньорічні темпи зростання ВВП в 6-8%. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв в статті в газеті "Дзеркало тижня. Україна".

За його словами, сьогоднішнє економічне зростання в Україні у 5% на фоні зростання країн єврозони, а їх середній показник зростання в цьому році складає 1,4-1,8%, виглядає досить непогано "Але різниця в якості цього зростання колосальна. Нам необхідно рухатися набагато швидше",- заявив перший віце-прем‘єр-міністр України.

Клюєв зазначає, що Україна має всі шанси за найближчі 10-15 років перетворитися на нову точку росту на карті Європи.

"На тлі тієї обставини, що в найближчі роки у розвинених країн дуже обмежені можливості, і від них не можна очікувати значних темпів зростання, я стверджую: Україна має всі шанси за найближчі 10-15 років перетворитися на нову точку росту на карті Європи. Я б порівняв нашу країну зі сплячою красунею, яка чекає свого пробудження", - написав Андрій Клюєв.

Для радикальної модернізації української економіки, як пише Андрій Клюєв, потрібні науково-технічні новації в промисловості, сільському господарстві, системі державного та корпоративного управління. "Тільки на базі підвищення конкурентоспроможності українських товарів на внутрішньому та зовнішньому ринках ми можемо підвищити економічну стійкість країни. У тому числі - до нових хвиль нестабільності, які продовжують генерувати системні проблеми основних економічних центрів світу", - наголошує він.

Раніше повідомлялося, що Держстат підтвердив оцінку реального ВВП України за ІI квартал 2011 р. у 3,8% у порівняння з відповідним періодом минулого року (у постійних цінах 2007 р.). Так, ВВП України в ІI кв. 2011 р. у фактичних цінах склав 316 млрд 480 млн грн. Порівняно з І кварталом 2011 р., з урахуванням сезонного фактору, зростання реального ВВП склало 0,5%.

Нагадаємо, що за оцінками департаменту Національного банку України зростання ВВП у серпні 2011 р. прискорилося та за 8 місяців воно незначно перевищило 5% порівняно з відповідним періодом минулого року.

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) прогнозує зростання ВВП України в 2011р. на рівні 4,7%, що на 0,2 процентних пункту вище, ніж у квітневому прогнозі.

В свою чергу в НБУ прогнозують зростання ВВП в 2011 і 2012 рр.. очікується на рівні попереднього прогнозу - 5 ± 0,5% і 4 ± 0,5% відповідно.

НБУ зазначає, що такий перегляд пов'язаний "як в результаті здобуття вищого врожаю як зернових, так і овочевих культур в поточному році і відповідно зниження їх вторинних ефектів в наступному році".

Нагадаємо, 11 серпня заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова заявила, що рівень зростання ВВП України до кінця 2011 р. складе 4,7-4,8%. "Зростання економіки Україні досить істотне, за півроку зростання ВВП склало 4,4%, промислове виробництво зросло на 8,7%, почав поступово відновлюватися обсяг внутрішніх інвестицій, що дає можливість при реалістичному прогнозі очікувати рівень зростання ВВП до кінця року 4,7-4, 8%, що на загальному тлі, на тлі інших країн виглядає досить переконливо - це цілком серйозна цифра, що заслуговує на повагу", - сказала Акімова.

Незадовго до цього Мінекономрозвитку оприлюднило дані, згідно з якими зростання ВВП в Україні в 2011 р. складе 4,7%. що на 0,1 процентного пункту перевищує прогноз березня 2011 р. Прогноз зростання ВВП на 2012 р. також було збільшено - з 5,1% до 5,4%.

Раніше Мінекономрозвитку знизило прогноз інфляції в Україні в 2011 р. на 0,3 п.п. - до 8,9%, а прогноз зростання реального ВВП України в 2011 р. підвищило на 0,3 п.п. - до 5,4%.

22 липня Європейський банк реконструкції та розвитку підвищив прогноз зростання ВВП України в 2011 р. на 0,5 процентного пункту - до 5%, в порівнянні з травневим прогнозом. ЄБРР також підвищив прогноз інфляції в Україні в 2011 р. до 9%, раніше аналітики очікували значення в 7,8%.

Зростання ВВП України в 2010 р. по відношенню до 2009-го склало 4,2%.

Між тим, екс-керівник Міністерства фінансів Ігор Уманський вважає, що в урядовому проекті державного бюджету на 2012 рік в базу розрахунків закладено дуже позитивний макроекономічний сценарій.

"Я не вірю в наскільки оптимістичний макроекономічний сценарій і вже тим більше в курс 8 грн/дол. на 2012 рік. Подивимося, як він ще до кінця нинішнього року утримається, враховуючи ситуацію із платіжним балансом і відсутністю повноцінноі програми з МВФ", - вважає колишній глава Мінфіну.

Як відзначає Уманський, виникає відчуття, що нинішній законопроект про бюджет - не реальний документ, а швидше наспіх "намальована" для якихось цілей презентація. Швидше за все, щоб комусь красиво показати: "Подивіться, подразників немає, гарна картинка, дуже позитивна: менше 10% інфляція, 5% - зростання ВВП, 1,6% від ВВП - дефіцит бюджету. Краса!"