ua en ru

Клюєв: Законопроект про скорочення соцвиплати матерям-одиначкам буде відкликаний урядом з ВР

Автор: RBC.UA
Законопроект, який обмежував права сімей з дітьми на отримання матеріальної допомоги буде відкликаний урядом з Верховної Ради. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, повідомляє прес-служба уряду.

Законопроект, який обмежував права сімей з дітьми на отримання матеріальної допомоги буде відкликаний урядом з Верховної Ради. Про це заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, повідомляє прес-служба уряду.

"Ми не дозволимо вводити ніяких додаткових довідок або обмежень. Навпаки, ми зобов'язані збільшувати допомогу і максимально спрощувати всі процедури. Держава повинна стимулювати підвищення народжуваності. Молоді матері повинні відчувати турботу і підтримку", - заявив Андрій Клюєв.

Як повідомлялося, у ВР зареєстрований урядовий законопроект № 9516 від 29 листопада 2011 р. Про внесення змін до закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо надання різних видів соціальної допомоги з урахуванням рівня доходів сімей.

Так, згідно з проектом закону, держава буде надавати матеріальну допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами незастрахованим особам, які не беруть участь на добровільній основі у загальнообов'язковому державному соціальному страхуванні у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, з урахуванням доходу, збільшивши її до прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

В цей же час, зміни, внесені відповідним проектом закону в ст. 18, пункт 3 закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми", припускають, що допомога на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, не призначається, якщо середньомісячний сукупний дохід сім'ї перевищує величину, що розраховується як сума встановлених на час звернення відповідних прожиткових мінімумів для кожної дитини до 18 років, яка виховується в сім'ї, і для кожного іншого члена сім'ї і дитини, яка навчається в 23 роки, - середньої заробітної плати, визначеної для працівників, зайнятих у галузях економіки, що склалася в Україні в місяці, що передує періоду, за який обчислюється сукупний дохід".

Планувалося, що закон вступить в силу з 1 січня 2013 р.

Відповідно до чинної редакції статті 21 держбюджету-2011, прожитковий мінімум на одну людину встановлено: з 1 жовтня - 934 гривні, з 1 грудня - 953 гривні.

2 листопада Верховна Рада Україна відхилила законопроект № 9006 від 18 липня 2011 р. про внесення змін до закону України "Про Державний бюджет України на 2011 р." (щодо забезпечення соціальних гарантій громадян). Проектом закону передбачалося підвищення розміру прожиткового мінімуму з 1 жовтня - до 1494 гривень, з 1 грудня - до 1 525 гривень.

Питання соціальних виплат в Україні останнім часом стало надзвичайно гострим. Чорнобильці, які протестують під будівлею Кабінету Міністрів оголосили голодування. Сьогодні вранці повідомлялося, що міліція склала адмінпротоколи щодо 19 учасників протесту.

Нагадаємо, окружний адміністративний суд Києва за позовом столичної міськадміністрації 29 листопада заборонив акції протесту чорнобильців у столиці. Незважаючи на це, 30 листопада 2011 р. біля Кабінету міністрів України, згідно з поданими заявками, зібралися близько 150 чорнобильців та представників інших громадських організацій.

29 листопада біля Кабміну мітингували близько 600 ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС та воїнів-афганців. Вони вимагають від уряду здійснити всі виплати, призначені їм згідно з рішеннями судів. Також демонстранти домагаються, щоб Кабмін заклав до державного бюджету на 2012 р. кошти на їх пенсії в повному обсязі. Однією з вимог мітингувальників є визнання Генеральною прокуратурою смерті Геннадія Конопльова - учасника акції протесту в Донецьку - навмисним убивством, вчиненим силовими службами.

Це вже не перша акція протесту під будівлею уряду за останній місяць. 3 листопада під стіни Верховної Ради вийшли афганці та представники чорнобильських організацій. Під натиском близько 1,5 тис. активістів не витримав паркан, що огороджував будівлю ВР. Демонстранти прорвалися до будівлі парламенту. Однак спецпідрозділу Міністерства внутрішніх справ єдиною колоною в чотири ряди за допомогою щитів вдалося відтіснили їх від будівлі Ради. 2 листопада під Кабміном протестували близько 500 осіб. Люди виступали проти скасування пільг ветеранам та ліквідаторам аварії на ЧАЕС. 1 листопада, афганці та чорнобильці пікетували будівлю Верховної Ради України. Раніше, 20 вересня, під будівлею Верховної Ради також відбувся мітинг проти скасування соціальних пільг за участю 2 тис. осіб.

Віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко 29 листопада в ході об'єднавчого з'їзду Федерації роботодавців України заявив, що уряд України не в змозі виконати всіх вимоги чорнобильців.