ua en ru

Клюєв доручив прискорити виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС

Автор: RBC.UA
Перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв перевірив виконання плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

Перший віце-прем'єр-міністр України - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв перевірив виконання плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

На черговому засіданні Координаційного центру з виконання плану, він перевірив підготовку міністерств та відомств до проведення оціночної місії експертів Європейської комісії, Європейської служби зовнішньої діяльності та держав-членів ЄС, які прибудуть в Україну наступного тижня.

Андрій Клюєв доручив прискорити виконання плану організації підготовки проектів актів для реалізації закону України "Про протидію торгівлі людьми", який був ухвалений урядом цього тижня. Зокрема, Мін'юст, МОНмолодьспорту, МВС, МЗС, Мінсоцполітики та ДМС отримали доручення до 1 листопада подати пропозиції щодо національного координатора у сфері протидії торгівлі людьми.

Перший віце-прем'єр-міністр України також доручив прискорити доопрацювання проекту стратегії боротьби з дискримінацією в Україні з урахуванням результатів консультацій в інституціях ЄС та оцінки європейських експертів.

Учасники наради обговорили процес супроводження розгляду ряду законопроектів у Верховній Раді, зокрема, про запобігання конфлікту інтересів у діяльності державних службовців та про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України щодо вдосконалення процедур здійснення конфіскації, який було ухвалено цього тижня в першому читанні.

Також Андрій Клюєв вислухав пропозиції щодо створення спеціального уповноваженого органу з питань антикорупційної політики.

Нагадаємо, Єврокомісія позитивно оцінює виконання Україною Плану дій щодо лібералізації ЄС візового режиму для громадян України. Сторони домовилися, що в жовтні 2011 року експертна місія ЄС відвідає Україну для оцінки прогресу, досягнутого у виконанні Плану дій щодо спрощення візового режиму.

На зустрічі в Брюсселі з членом Європейської Комісії з внутрішніх справ Сесілією Мальмстрем перший віце-прем'єр-міністр України запевнив Комісара ЄС в готовності української сторони до продовження активного діалогу з європейськими експертами, зокрема, в питаннях аналізу законодавства, прийнятого в рамках виконання цього Плану. Учасники зустрічі обговорили подальші заходи, які буде приймати українська сторона для забезпечення якісної реалізації Плану дій, зокрема, у сфері боротьби з корупцією.

Клюєв повідомив, що найближчим часом Верховною Радою України будуть прийняті ще кілька законів, зокрема, "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України". Андрій Клюєв заявив, що українська сторона розраховує завершити виконання першої фази Плану дій до листопада 2011 р.

Перший віце-прем'єр-міністр України наголосив, що запровадження безвізового режиму з ЄС, так само як укладення Угоди про асоціацію, є першочерговими пріоритетами політики уряду України. У цьому зв'язку Андрій Клюєв зазначив, що Україна розраховує на підтримку Єврокомісії в переході на другий (імплементаційний) етап Плану дій вже до кінця цього року.

Раніше в своїй статті у виданні "Дзеркало тижня. Україна" Президент України Віктор Янукович зазначив, що Україна може стати членом ЄС через десять років. У статті в тому ж видання 20 серпня п.р. голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу писав, що Європейський Союз має намір, як і раніше підтримувати реформаторські зусилля уряду України та її громадян. Успіхи в політиці та економіці країни, що досягнуті за 20 років незалежності, будуть зафіксовані в новій амбіційній угоді про асоціацію, що включає поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі.

22 квітня 2011 р., Президент України Віктор Янукович затвердив національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.

Зазначимо, Верховна Рада (ВР) України 5 квітня п.р. прийняла за основу і в цілому проект постанови "Про заяву Верховної Ради України "Про співпрацю між Україною та Європейським Союзом у візовій сфері".

Україна і ЄС почали переговори про нову угоду 5 березня 2007 р., а переговори про створення зони вільної торгівлі - 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу до ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України і ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".