Клюєв: Переговори з РФ про ціну на газ закінчаться в листопаді

Переговори з Росією про ціну на газ закінчаться до кінця поточного місяця. Про це заявив перший віце-прем'єр міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв під час "години питань" до уряду у Верховній Раді України.

Переговори з Росією про ціну на газ закінчаться до кінця поточного місяця. Про це заявив перший віце-прем'єр міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі Андрій Клюєв під час "години питань" до уряду у Верховній Раді України відповідаючи на питання депутатської фракції Реформи заради майбутнього про компенсацію різниці в тарифах на газ для населення.

"Зараз ведуться переговори з Російською Федерацією про ціну на газ. Я думаю, вони закінчаться до кінця поточного місяця, тобто до кінця листопада. І коли ми будемо знати остаточну ціну на газ, ми зможемо зафіксувати суму і закласти в бюджеті на 2012 р. різницю в тарифах для населення ", - заявив Клюєв.

Крім того, Клюєв заявив, що ціна на газ для України буде значно нижче, ніж та, яка діє зараз. "Точної цифри я вам поки сказати не можу, але я вас запевняю, вона буде нижчою ніж так, що діє зараз", - заявив Клюєв.

У той же час він зазначив, що тепер уряд України продовжить з Росією переговорний процес щодо її вступу до Світової організації торгівлі (СОТ), в якому українська сторона ставить ряд вимог Російської Федерації: "Ми використовуємо важіль, в тому числі з метою підписання нового газового контракту ... Наскільки відомо, ще в 2008 р. прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко підписала лист, де відображено повну згоду країни щодо вступу Росії до СОТ ".

Відзначимо, напередодні аналітики інвестиційної компанії Investment Capital Ukraine повідомили, що Україні може домовитися про знижку від 50 до 100 дол. за 1000 куб. м до ціни на імпортований газ, що поставляється ВАТ "Газпром".

Нагадаємо, 2 листопада ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що ціна російського газу для України без урахування "харківської знижки" - 546 дол. за 1 тис. куб. м.

Він також додав, що Німеччина, наприклад, купує газ за ціною 346 дол. за 1 тис. куб. м, перебуваючи на 2 тис. км далі від кордонів Росії, ніж Україна.

"Ми утримуємо тарифи на житлово-комунальні послуги для населення, населення платить в середньому 866 грн за 1 тис. куб. м, підприємства теплокомуненерго закуповують газ за ціною 1309 грн (163 дол. за 1 тис. куб. м), але якщо ми не досягнемо домовленості з Російською Федерацією, чи довго ще ми зможемо утримувати цю різницю в тарифах, вона створює погоду в 16 млрд грн", - сказав він.

Зазначимо, 14 жовтня ц.р. віце-прем'єр, міністр соціальної політики Сергій Тігіпко під час XI Міжнародного економічного форуму повідомив, що ціна російського газу для України на сьогоднішній день становить 500,5 дол. За його словами, різниця між закупівельною ціною і тарифом для ТКЕ "лягає на компанію НАК "Нафтогаз" і на державний бюджет". Тігіпко підкреслив, що вирішити цю проблему сьогодні можна двома способами: "піднімати тарифи для населення і другий вихід - вести постійні переговори з Росією щодо зниження ціни".

Раніше міністр енергетики і вугільної промисловості України Юрій Бойко відзначав, що ціна на імпортований з Росії газ для України в четвертому кварталі 2011 р. складе 398 - 402 дол. за тисячу кубометрів. Перший віце-прем'єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв заявляв, що ціна на російський газ в 2012 р. коливатиметься від 414 до 416 дол. за тис. куб. м.

26 жовтня Азаров заявив, що Україна і Росія близькі до компромісу з газового договору. При цьому він відзначив, що мова йде про "великий пакет документів, який визначає весь спектр взаємин" і що рішення може бути вигідним для обох сторін. Інші подробиці український прем'єр розкривати не став, додавши лише, що компроміс не пов'язаний з питанням про вступ України в Митний союз РФ, Білорусії і Казахстану.

Нагадаємо, НАК "Нафтогаз України" у жовтні 2011 р. перерахувала ВАТ "Газпром" близько 867 млн дол. за поставку природного газу в попередньому місяці. В цілому, за даними прем'єр-міністра України Миколи Азарова, Україна до 2011 р. сплатила близько 70 млрд грн за газ.

Газове питання в російсько-українських відносинах увійшло в особливо гостру фазу на початку вересня 2011 р. у зв'язку зі зростанням цін на газ. Спочатку Міністерство енергетики України заявило про намір знизити обсяг закуповуваного в Росії газу до 27 млрд куб. м в 2012 р. проти 40 млрд куб. м в поточному. У відповідь на це "Газпром" нагадав, що за умовами контракту Київ зобов'язаний сплатити мінімум 33 млрд куб. м газу незалежно від того, скільки поставить йому російська компанія.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top