ua en ru

Клюєв: Договори про створення ЗВТ та про асоціацію Україна-ЄС не будуть роз'єднані

Автор: RBC.UA
Договори про створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом і про асоційоване членство України в ЄС не будуть роз'єднані. Про це на брифінгу в Кабінеті міністрів заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, передає кореспондент РБК-України.

Договори про створення зони вільної торгівлі з Європейським союзом і про асоційоване членство України в ЄС не будуть роз'єднані. Про це на брифінгу в Кабінеті міністрів заявив перший віце-прем'єр-міністр - міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв, передає кореспондент РБК-України.

Коментуючи інформацію до питання журналістів, що в перспективі буде роз'єднано угоду щодо ЗВТ і договір про асоціацію Україна-ЄС, Клюєв сказав: "Ця інформація не вірна".

Нагадаємо, сьогодні голова представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра заявив, що переговори між Україною та Євросоюзом щодо укладення угоди про зону вільної торгівлі просуваються успішно, але говорити про конкретний термін підписання документу зарано.

Він прокоментував повідомлення керівника української делегації на переговорах Сергія П'ятницького про можливість підписання угоди до кінця вересня.

"Без сумніву, хотілось би матеріалізувати заяву керівника української делегації П'ятницького, адже переговори просуваються успішно. Більшість проблем узгоджено, на порядку денному буквально кілька питань, які треба узгодити. Вочевидь, ці питання можна вирішити під час брюссельського раунду переговорів у вересні, - підкреслив Тейшейра. - Але головне, щоб документ працював. Зона вільної торгівлі Україна - ЄС не лише відкриє Києву та європейським країнам ринки одне одного, а і дозволить Україні перейти на інноваційну економіку, модернізувати її галузі".

Представники уряду України повідомляють про те, що угода про створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом буде підписана найближчим часом. Раніше йшлося про її підписання на грудневому саміті "Україна - ЄС".

Згідно з правилами ЄС, така угода в разі її підписання має бути ратифікована Верховною Радою України та Європейським парламентом, зазначає прес-служба Єврокомісії.

Раніше урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції Валерій Пятницький заявив, що ключові моменти щодо Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС можуть узгодити вже до кінця наступного тижня.

Він наголосив, що 15 вересня у Брюсселі розпочнеться черговий раунд переговорів щодо укладення цієї угоди. "За останні дні цього тижня і весь наступний тиждень, ми плануємо, всі технічні питання будуть закриті, більше того - планується візит першого віце-прем'єра до Брюсселя, зустріч із комісаром з питань торгівлі, і там, я сподіваюся, що якщо не всі питання вирішать, то принаймні ухвалять принципові рішення", - наголосив Пятницький.

Пятницький також наголосив на важливості укладення Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС. "ЄС зараз присутній практично всюди. Євросоюз - це машина для завоювання ринків. Якщо вони свої правила просувають на міжнародних ринках, то адаптація цих правил відкриває і вам ці ринки", - додав він.

Нагадаємо, 2 вересня ц.р. прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна і Європейський союз підпишуть угоду про зону вільної торгівлі в кінці 2011 р. "В кінці року ми підпишемо угоду про створення зони вільної торгівлі з ЄС", - зазначив він.

Раніше повідомлялося, що Україна та Європейський союз мають намір узгодити принципові положення угоди про поглиблену і всеохоплюючу зону вільної торгівлі до кінця вересня 2011 р. Про це домовилися міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко та комісар ЄС з питань торгівлі Карел Де Гухт на переговорах в Брюсселі в липні ц. р.

Нагадаємо, раніше глава представництва Європейської комісії в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра висловив упевненість, що угода про створення ЗВТ у вересні підписана не буде.

31 травня ц.р. Микола Азаров назвав дискримінаційною позицію Європейської комісії в переговорах щодо Зони вільної торгівлі. Зокрема, він зазначив, що залишається 3 неврегульованих питання, а саме про квотування української сільгосппродукції, послуги автоперевізників та географічних назв товарів.

Раніше Кабмін затвердив план заходів щодо збільшення переваг та мінімізації негативних наслідків створення ЗВТ України з ЄС. План передбачає продовження адаптації законодавства України до законодавства ЄС, проведення моніторингу зовнішніх ринків, вдосконалення законодавства щодо створення сприятливих умов для залучення інвестицій в економіку України, гармонізацію митних процедур України до законодавства ЄС, приведення національних ветеринарних, санітарних, фітосанітарних, екологічних норм, стандартів, технічних регламентів та умов у відповідність до європейських та міжнародних стандартів.

В кінці квітня ц.р. керівник підрозділу Генерального департаменту з питань торгівлі Європейської Комісії Філіп Куїссон повідомив, що Україна підпише угоду про ЗВТ з ЄС до кінця року. За словами представника ЄК, після підписання угода потребуватиме ратифікації, і вступить в дію не раніше 2013 р.

Нагадаємо, 23 травня Микола Азаров відзначив важливість укладення угод про ЗВТ і з Європейським Союзом, і з Білоруссю, Росією, Казахстаном. Він додав, що для України співпраця важлива і зі Сходом, і Заходом, оскільки товарообіг з Росією складає 30%, і з ЄС також майже 30%.

Раніше, ВР рекомендувала Кабміну продовжити активну роботу щодо ЗВТ між Україною та ЄС, а також з укладення та подальшої імплементації нового Договору про створення зони вільної торгівлі в рамках СНД на принципах і умовах СОТ з неухильним забезпеченням національних інтересів України.

10 травня Президент Європейського парламенту Єжи Бузек під час зустрічі з головою ВР Володимиром Литвином висловив думку, що до кінця ц.р. буде отримано позитивний результат "хоча б в плані підписання угоди про асоціацію".

Україна і ЄС почали переговори про створення зони вільної торгівлі 18 лютого 2008 р. На саміті Україна-ЄС у Парижі 9 вересня 2008 р. Україна не отримала гарантій вступу в ЄС. Замість цього було схвалено рішення про те, що новий документ, що регламентує відносини України і ЄС, буде називатися "Угода про асоціацію".