ua en ru

Клюєв: В кінці грудня в Кабміні можливі кадрові зміни

Автор: RBC.UA
У Кабінеті міністрів України до кінця грудня можуть відбутися кадрові зміни. Про це заявив перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв у ході підсумкової прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

У Кабінеті міністрів України до кінця грудня можуть відбутися кадрові зміни. Про це заявив перший віце-прем'єр України Андрій Клюєв у ході підсумкової прес-конференції, передає кореспондент РБК-Україна.

"Кадрові рішення можливі. І кадрові рішення - це добре ... тоді чиновники працюють більш ефективно", - заявив Клюєв.

На його думку, 19 грудня на розширеному засіданні Кабміну будуть підведені підсумки виконання програми реформ Президента України Віктора Януковича. За оцінками Клюєва, програма виконана на 90%.

У той же час, сам віце-прем'єр на уточнююче запитання про його відставку додав: "якщо заява про призначення коли-небудь написано, то коли-небудь буде заява про відставку".

Лаяти міністрів, дійсно є за що. У 2011 році уряд остаточно подужав тільки податкову і пенсійну реформи, хоча до 2014 р. потрібно реалізувати 21 реформу. Не дуже добре йдуть справи з модернізацією системи пільг, органів влади, житлово-комунального господарства та медицини. Повільно просуваються і економічні реформи. Невирішеним також залишається питання про державний бюджет на наступний рік. За законом головний кошторис країни повинні були затвердити депутати в першій декаді грудня.

Втім, чимало говорилося і про те, що робота прем'єр-міністра не у всьому задовольняє українського гаранта. Аналітики зазначають, що на імідж Азарова останнім часом вплинула смерть шахтаря під час знесення наметового містечка в Донецьку.

Уряд Азарова в цілому не особливо користується популярністю на тлі масових протестів. Деякі ЗМІ, посилаючись на джерело в оточенні Президента, повідомляють, що спочатку передбачалося, що Азаров працюватиме до весни, а на його місце вже готова нова кандидатура- новим премьєром може стати Клюєв.

Також наголошується, що відставки в уряді можуть бути пов'язані з невдачами в газових переговорах.

Питання про можливі кадрові зміни в уряді піднімається вже не вперше. Минулого разу, відставок очікували на початку листопада. Тоді головуючи на засіданні уряду Президент Віктор Янукович висловив чимало невдоволення роботою деяких міністрів.

Так, він закликав чиновників, які не справляються зі своїми функціональними обов'язками, добровільно йти у відставку. Недостатньо ефективною була визнана робота міністра юстиції Олександра Лавриновича, міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолія Близнюка, міністра охорони здоров'я Олександра Аніщенка, міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника та голови Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Україні Владислава Каськіва.

Претензії до міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолія Близнюка пов'язані, зокрема з тим, що до цих пір не привели у відповідність до закону про регулювання містобудівної діяльності нормативні акти місцевих органів влади.

Робота міністра охорони здоров'я Олександра Аніщенка не влаштовує тим, що, за словами прем'єра, завдання, поставлені Кабміном, виконуються формально. Аніщенка звинувачували також у тому, що досі не затверджені медичні стандарти надання первинної медичної допомоги, в нестачі необхідних вакцин в лікарнях, зокрема, від туберкульозу.

У вересні Президент України Віктор Янукович оголосив догану міністру охорони здоров'я Олександру Аніщенку. У серпні за результатами розгляду урядового звіту з розслідування причин блокування закупівлі ліків та визначення відповідальності керівників МОЗ прем'єр-міністр України Микола Азаров звернувся до Президента України Віктора Януковича з поданням про притягнення до дисциплінарної відповідальності міністра охорони здоров'я та його заступників. Нагадаємо, що раніше прем'єр-міністр України Микола Азаров розкритикував МОЗ за незабезпечення України лікарськими засобами.

Владислав Каськів не задовольняє керівництво результатами своєї роботи. На засіданні Кабміну в листопаді, йому висловлювали претензії, щодо невідповідності обсягів заявлених і реально залучених інвестицій.

Міністра оборони Михайла Єжеля на словах звинувачують в тому, що «незважаючи на складну ситуацію у його відомстві" він витрачає всі сили на скандали". Таку характеристику Єжель заслужив з вуст прем'єра.

Один з найбільш суперечливих представників уряду - міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник - ним періодично не задоволені і підлеглі, і керівництво і громадськість. Його критикують, зокрема, за те, що він не вміє і відверто не бажає налагодити діалог з ректорами вузів і студентства.

Ще наприкінці серпня глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін припустив, що міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник може бути звільнений у ході кадрових змін в складі уряду.

У червні Янукович попередив міністрів гуманітарного блоку про те, що, якщо вони не змінять свого ставлення до роботи, то можуть бути звільнені. Це був не перший випад на адресу міністрів гуманітарного блоку, і зокрема Дмитра Табачника.

У червні Табачника піддали критиці і в звіті Міжнародної правозахисної організації Freedom House, про рівень демократії в Україні. Правозахисники тоді відзначили зниження рівня демократії та формування в нашій країні "нездорову політичну обстановку". Серед іншого, в звіті рекомендувалося відправити у відставку міністра освіти Дмитра Табачника як "джерело розбрату в сфері освіти та мовної політики".

Президент Віктор Янукович, 12 травня, торкаючись питання про закриття шкіл, розкритикував роботу Табачника. Тоді Президент зажадав від профільного міністра залучити прокуратуру і розібратися по кожному з випадків закриття шкіл.

Янукович також був незадоволений законопроектом Табачника про вищу освіту. За словами Президента, законопроект замість розширення автономії вищих навчальних закладів "продовжує практику фактично тотального контролю чиновників за вузами".
Раніше опозиція неодноразово намагалася відправити у відставку Дмитра Табачника. Так, у грудні 2010 р. в Верховній Раді був зареєстрований проект постанови про звернення до Президента з пропозицією звільнити Табачника з посади міністра освіти і науки, молоді та спорту. Але тоді за відповідний запит проголосувало лише 55 народних депутатів.

Також неодноразово публічно висловлювали претензії на адресу міністра фінансів Федора Ярошенка. 7 квітня Президент наполегливо порекомендував йому не перекладати відповідальність за процес формування місцевих бюджетів на прем'єр-міністра. Нагадаємо, 3 жовтня в Міністерстві фінансів почалася комплексна перевірка, за підсумками якої, передбачалося звільнення міністра фінансів Ярошенка. Також повідомлялося, що голова Служби безпеки України (СБУ) Валерій Хорошковський може зайняти місце нового віце-прем'єра, міністра фінансів.