Клінтон: США стурбовані долею корейців і готові допомогти КНДР
Сполучені Штати сподіваються на поліпшення відносин з Північною Кореєю після смерті Кім Чен Іра. Відповідну заяву оприлюднила держсекретар США Хілларі Клінтон.
Глава Держдепу також висловила сподівання, що перехід влади в КНДР відбудеться мирно. "Ми готові допомогти народу КНДР і закликаємо нове керівництво увійти в нову еру миру, процвітання та безпеки на Корейському півострові", - сказала Клінтон.
Також Хілларі Клінтон і міністр закордонних справ Японії Коїтіро Гемба виступили зі спільною заявою щодо розвитку ситуації на Корейському півострові після смерті лідера КНДР Кім Чен Іра. За її словами, США не залишають надій на те, що діалог з народом Північної Корей буде налагоджений.
У той же час інші представники уряду США висловили побоювання, що смерть "улюбленого керівника" Північної Кореї і перехід влади до спадкоємця можуть затягнути переговори з ядерного роззброєння КНДР, що, в свою чергу, може відбитися на поставках в країну гуманітарної допомоги.
Напередодні після звісток про смерть лідера Північної Кореї в Білому домі заявили, що "пильно стежать" за цими повідомленнями. Повідомлялося також, що Вашингтон оперативно зв'язався з даного питання "зі своїми союзниками в Японії та Південної Кореї". "Ми продовжимо підтримувати стабільність на Корейському півострові і будемо надавати допомогу нашим союзникам в забезпеченні їх свободи і безпеки", - говорилося в заяві Білого дому.
Глава МЗС Японії зазначив, наскільки важливо виключити негативний вплив останніх подій на відносини між Північчю і Півднем Корейського півострова.
Лідер КНДР помер 17 грудня 2011р. під час поїздки по країні, проте про його смерть стало відомо тільки 19 грудня. Причиною смерті став гострий інфаркт міокарда укупі з гострою серцевою недостатністю в пізній стадії. Кім Чен Ір очолював Північну Корею 17 років, з липня 1994 р., коли помер його попередник Кім Ір Сен.
Похорони Кім Чен Іра відбудуться в Пхеньяні 28 грудня 2011р. Наступником покійного вождя був названий його молодший син.
Повідомлялося, що уряд країни перейшов на надзвичайний режим роботи. Армія також приведена в повну бойову готовність.
У зв'язку зі смертю лідера КНДР керівники сусідніх країн, зокрема Південної Кореї і Японії побоюються погіршення політичної обстановки в регіоні.