Клименко: У 2012 р. обсяг автоматичного відшкодування ПДВ становитиме 20 млрд грн

П'ятниця 23 грудня 2011 16:16
Автор: RBC.UA
Обсяг автоматичного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) у 2012 р. складе 20 млрд грн. Про це в інтерв'ю виданню "Комерсант-Україна" заявив голова Державної податкової служби України (ДПСУ) Олександр Клименко.

Обсяг автоматичного відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) у 2012 р. складе 20 млрд грн. Про це в інтерв'ю виданню "Комерсант-Україна" заявив голова Державної податкової служби України (ДПСУ) Олександр Клименко.

"20 млрд грн. Мені дуже приємно говорити про те, що в цьому році ми відшкодували майже в два рази більше, ніж у минулому", - відповів Клименко на питання про прогнози за обсягом автоматичного відшкодування ПДВ на наступний рік.

Що стосується питання про збільшення обсягу експортних операцій, то глава ДПСУ сказав: "І це теж. Але й доходи бюджету зросли - не було б їх, ці суми просто нізвідки було б узяти. Крім того, сьогодні немає приросту старих боргів. І іноземні інвестори, і великий, і дрібний бізнес вчасно отримують поточне відшкодування".

Відзначимо, що Кабінет міністрів України планує в 2012 р. отримати ПДВ майже на 16% більше, ніж в 2011 р. - 145 млрд 528,4 млн грн. Такі дані містяться в державному бюджеті на 2012 р. Планується, що ПДВ з вироблених в Україні товарів складе 90,794 млрд грн, бюджетне відшкодування ПДВ - 47,993 млрд грн, ПДВ з ввезених в Україну товарів - 101,995 млрд грн, ПДВ, що сплачується до бюджету переробними підприємствами за реалізовані ними молоко і т.д. - 732 млн грн. З вироблених в Україні підакцизних товарів Кабмін планує отримати 32,639 млрд грн акцизного податку, з ввезених на митну територію України - 9,084 млрд грн.

Нагадаємо, на початку грудня Держказначейство повідомило, що в Україні за 11 місяців 2011 р. відшкодовано ПДВ на суму 39 млрд 434,1 млн грн, у тому числі, відбулося автоматичне відшкодування ПДВ 297 платникам на суму 13 млрд 823,5 млн грн, з них у листопаді 2011 р. - 220 платникам на 1 млрд 693,3 млн грн.

У листопаді Президент України Віктор Янукович на засіданні українсько-литовського економічного форуму повідомив, що на сьогоднішній день близько 70% українських підприємств-експортерів отримують автоматичне відшкодування ПДВ, і цей показник буде збільшуватися.

Звертаючись до Президента Литовської Республіки Далі Грібаускайте, Янукович наголосив: "Під час нашої першої зустрічі, пане Президенте, я обіцяв, що ми будемо реформувати нашу податкову систему, і ця реформа буде спрямована на лібералізацію податкової політики в державі не тільки по відношенню до наших підприємств, українським, але і по відношенню до інвесторам або власникам підприємств, приватних підприємств, які володіють тут корпоративними правами. Мова йде про відшкодування податку на додану вартість. Ми все-таки встановили критерії, які повинні досягати ці підприємства, і при досягненні цих критеріїв ПДВ повертається автоматично. Близько 70% сьогодні підприємств-експортерів - вони вже працюють в системі автоматичного погашення ПДВ. Звичайно, ми нарощуємо кількість цих підприємств", - сказав Президент.

Також, за його словами, зростає й рівень детінізації і дерегуляції самих різних процесів у державі, що "дуже болісно", оскільки безпосередньо пов'язане з корупцією в самих різних напрямках. "Тим не менш, цей процес йде, і в усіх державних установах без винятку поставлено завдання, і ми бачимо, що кількість регуляторних актів вже зараз значно знижено, а тенденція до зниження їх в Україні очевидна. Ми поставили завдання до 90%... скоротити (кількість) різних регуляторних актів, але відразу, звичайно, це не вдасться зробити", - сказав Янукович.

Нагадаємо, раніше ДПСУ повідомляла, що в Україні за 9 місяців 2011 р. сплата ПДВ в порівнянні з торішніми показниками збільшилася на 60,8% - до 57 млрд грн. На думку Клименка, позитивна динаміка сплати ПДВ пов'язана, насамперед, з новаціями в адмініструванні цього податку. "Велика частина нововведень з розвитку електронних сервісів, підвищення якості обслуговування стосувалася, головним чином, платників ПДВ. Це була наша основна цільова аудиторія, з якою ми працювали наполегливо і старанно", - зазначив Клименко.

У 2010 р. до загального фонду державного бюджету було виплачено понад 53,6 млрд грн податку на додану вартість (ПДВ), що на 7,7 млрд грн більше, ніж в 2009 р. Середньомісячний збір податку в останньому кварталі 2010 р. на 27,1% перевищив відповідний показник III квартал, на 55,1% - II квартал і на 92,8% - I квартал 2010 р.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся