ru ua

КВУ: Аналіз передвиборчої кампанії в Черкаській області

Автор: RBC.UA
Заступник голови правління Черкаської обласної організації Комітету виборців України Юрій Сас підготував невеликий звіт про кампанію в округах Черкаської області.

Заступник голови правління Черкаської обласної організації Комітету виборців України Юрій Сас підготував невеликий звіт про кампанію в округах Черкаської області.

194-й виборчий округ. Кампанія проходила досить спокійно. Найбільшу активність виявляли кандидати Жуковська, Трофімова, Булатецький. Зняття своїх кандидатур рядом кандидатів виглядало логічним завершенням діалогу та пошуків компромісу. Нажаль, не обійшлося без проявів так званого "чорного піару". Він був застосований проти Валентини Жуковської. Проте не було зафіксовано фактів підкупу виборців, фактів адміністративного тиску, погроз чи залякування. Надходили, щоправда відомості про використання керівництвом "Азоту" працівників для здійснення агітації. Після опублікування документів, які на це вказували, відомості надходити припинили.

195-й виборчий округ. Ситуація виглядала занадто спокійною, аж поки на окрузі не з'явився кандидат-самовисуванець Володимир Зубик. З його кампанією пов'язують роздачу благодійної допомоги сотням і тисячам виборців. Організовуються концерти групи "ТіК" за його сприяння. Звинувачення в підкупі кандидат спростував в суді. А найбільш активним його опонентом виявився Олександр Чуприна від "Удару". Так само помітні в окрузі Володимир Гресь від "Батьківщини" та Олександр Радуцький від СПУ. Цікавим є те, що в 195-му окрузі зняли свої кандидату на користь Зубика офіційно висунений Партією регіонів Олексій Головко та потужний самовисуванець Петро Душейко.

196-й виборчий округ. Округ притягував порівняно небагато уваги. Помітні були кампанії таких кандидатів як Генадій Бобов, Сергій Блажевич, Олександр Сінгаєвський, Олександр Маштепа. Порушення, поширення інформації від імені конкурентів та вплив адмінресурсу мали місце, хоча порівнянні з іншими округами, 196-й виглядає більш спокійним.

197-й виборчий округ. Округ обіцяє цікавий фініш кампанії, яка триває вже більше року. Самовисуванець Богдан Губський веде тут кампанію весь цей термін. Протистоять йому кандидати Віктор Корж від ПР та Леонід Даценко від "Батьківщини". Від "Удару" тут балотується депутат обласної ради Павло Філіпенко. В окрузі фіксувались випадки "чорного піару", використання кандидатами та партіями адміністративного ресурсу. Чимало випадків непрямого підкупу також мали місце.

198-й виборчий округ. Там балотується цілий ряд "ідеологічно близьких" владі кандидатів. Це і нинішній міський голова Сміли Вадим Решетняк, і офіційно висунений Партією регіонів Ігор Савченко, і самовисуванець Віктор Тимошенко, і колишній відомий бютівець, а нині "позафракційний" нардеп Анатолій Семинога. Опозиція тут представлена свободівцем Сергієм Рудиком. Цей округ в лідерах по обсягах брудних технологій, а також по кількості кандидатів, які не відповідають критеріям руху "Чесно". Фінал перегонів обіцяє бути нервовим і непередбачуваним.

199-й виборчий округ. Тут найбільш кандидатів з амбіціями та можливостями вести серйозні кампанії. Висока конкуренція породжує високий накал пристрастей. Не обходиться без "чорного піару" (від нього постраждали вже всі основні фігуранти), непрямого підкупу. Зафіксовані і факти прямого підкупу від імені одного з кандидатів. Щодо прізвищ, то хотілося б виділити Василя Фурмана від "Удару", Анатолія Бондаренка від "Батьківщини", самовисуванців Сергія Терещука, Павла Єлізарова, Валентина Ничипоренка, Мирослава Якібчука.

200-й виборчий округ. Став найгарячішою точкою через постійні ротації в ОВК, які супроводжувались вуличними протестами проти зловживань членів комісії. Також "славиться" округ екстраординарними подіями навколо кандидатів. Один постійно фігурує в скандальних ДТП, проти другого порушують кримінальну справу за нібито замах на першого, у вікно будинку третього влітає граната. Чим закінчиться "уманська виборча різня" передбачити складно. Реальними учасниками боротьби за мандат є Антон Яценко від ПР, Максим Поляков від "Батьківщини", Микола Наконечний від "Єдиного центру".

Читайте також: У будинок кандидата в нардепи невідомі кинули гранату

Нагадаємо, вибори народних депутатів України відбудуться 28 жовтня 2012 р.