Китайська влада посадила під арешт дружину лауреата Нобелівської премії миру

Китайська влада своєрідно відреагувала на рішення Нобелівського комітету присудити Премію миру за 2010 р. правозахисникові Лю Сяобо. Під домашній арешт посадили жінку лауреата Лю Ся.

Китайська влада своєрідно відреагувала на рішення Нобелівського комітету присудити Премію миру за 2010 р. правозахисникові Лю Сяобо. Під домашній арешт посадили жінку лауреата Лю Ся.

 Як повідомляє ВВС, з'ясувати такі подробиці вдалося американським правозахисникам. Стверджується, що дружина нобелівського лауреата, дізнавшись про нагороду чоловіка, сходила до в'язниці, де Лю Сяобо відбуває багаторічний термін. Вона розповіла йому про престижну премію, після чого влада вирішила тримати жінку під домашнім арештом.

 Коментарі від китайської влади поки не поступали.

 Лю Сяобо, який відбуває у себе на батьківщині 11-річний тюремний термін за "підбурювання до скидання державної влади", почав активну правозахисну діяльність ще в 1980-х роках. Він брав участь в протестах на площі Тяньаньмень в 1989р., за що вперше потрапив до в'язниці. Згодом він провів три роки в трудових таборах. В черговий раз дисидент був ув'язнений в грудні 2008р., після того, як підписав "Хартію 08" - маніфест китайської інтелігенції на підтримку загальних прав людини.

 У повідомленні Нобелівського комітету йдеться, що нагороду Лю Сяобо отримає за "тривалу ненасильницьку боротьбу за фундаментальні права людини в Китаї".

 Б.Обама вже призвав уряд КНР випустити Лю Сяобо на свободу, а китайська влада виразила послові Норвегії протест з приводу присудження премії. Рішення Нобелівського комітету в Пекіні назвали блюзнірством.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся