ua en ru

Китайські хакери атакували Twitter

Автор: RBC.UA
Китайські хакери пішли в новий наступ на американські ЗМІ. Минулого тижня про атаки на свої мережеві ресурси повідомили The New York Times і The Wall Street Journal. Комп'ютерних зломщиків цікавило, які матеріали по КНР готують журналісти. Про спробу електронного злому заявила і соцмережа Twitter.

Китайські хакери пішли в новий наступ на американські ЗМІ. Минулого тижня про атаки на свої мережеві ресурси повідомили The New York Times і The Wall Street Journal. Комп'ютерних зломщиків цікавило, які матеріали по КНР готують журналісти. Про спробу електронного злому заявила і соцмережа Twitter.

За повідомленням NYT, атаки тривали протягом декількох місяців починаючи з осені минулого року. В результаті хакери вкрали комп'ютерні паролі десятків співробітників газети і отримали доступ до півсотні редакційних ПК. Видання зв'язало це з публікацією матеріалу про фінансовий стан сім'ї китайського прем'єра Вень Цзябао. Клієнтські дані хакерів не цікавили. Представник компанії Dow Jones підтвердив, що у WSJ також є докази того, що хакерів цікавила винятково підготовка в редакції матеріалів по китайській тематиці.

Торік про атаки хакерів з Китаю повідомило агентство Bloomberg. Злом бази даних агентства збігся з виходом статті про доходи нинішнього генсека Компартії Китаю Сі Цзіньпіна. Згідно з заявою Bloomberg, проникнути в комп'ютерну систему агентства хакерам тоді не вдалося.

Читайте також: Китайські хакери помстилися New York Times за "викриття" прем'єра КНР

У грудні агентство з комп'ютерної безпеки Mandiant, найняте The Times повідомило, що в результаті розслідування їй вдалося підтвердити факт крадіжки електронних особистих даних більш ніж 30 американських журналістів і топ-менеджерів корпорацій. У всіх випадках офіційні представники КНР заявляли про безпідставність звинувачень з боку американських ЗМІ і стверджували, що самі є об'єктом пильної уваги хакерів.

В п'ятницю про електронні атаки на свої ресурси на минулому тижні заявила соціальна мережа Twitter. Директор з інформаційної безпеки компанії Боб Лорд не виключив, що хакери могли отримати доступ до персональних даних і паролів 250 тис. користувачів, яким відразу ж було розіслано відповідне попередження. На його думку, випадок з Twitter не можна розглядати як одиночний інцидент, він пов'язаний з іншими атаками на ЗМІ США.

Відсіч кіберзагрозі на найвищому рівні готова дати американська влада, яка в останні роки все частіше страждає від хакерів. Навесні 2011 року Пентагон піддався масованій електронній атаці, в результаті чого стався витік секретної інформації. Сліди комп'ютерних зломщиків, як стверджувалося, вели в Піднебесну. У листопаді 2012 року міністр оборони США Леон Панетта заявив про необхідність збільшення фінансування структур, які відображають подібні напади. Наприкінці січня Пентагон ухвалив розширення свого кібервідділу з нинішніх 900 співробітників (комп'ютерники і фахівці з безпеки) до 4900.

Читайте також: Американські ЗМІ звинувачують Китай в систематичних кібератаках

Як повідомила The Washington Post, крім захисту комп'ютерних мереж самого військового відомства кібервійська будуть відбивати атаки на найважливіші інфраструктурні об'єкти США, а також сприяти в плануванні та здійсненні бойових операцій в різних точках світу. Держдепартамент США минулого тижня офіційно підтвердив, що влада має намір вжити заходів по захисту від кібератак не тільки урядових установ, але і представників приватного сектору.