ua en ru

Китайські архітектори клонують західні міста (фото)

Автор: RBC.UA
У Китаї спостерігається тенденція створення підробок найбільш відомих пам'ятників світової архітектури. Китайці стали клонувати навіть цілком західні міста.

У Китаї спостерігається тенденція створення підробок найбільш відомих пам'ятників світової архітектури. Китайці стали клонувати навіть цілком західні міста, пише Daily Mail.

Так, у Піднебесній з'явилися клони таких відомих будівель як собор Нотр-Дам-дю-О, Ейфелевої вежі, Тауерського моста і навіть цілого міста Гальштату в Австрії. Китайці відтворили його будівлі на півдні країни в місті Хойчжоу з дивовижною точністю. Скопійовані були навіть кінні екіпажі і зграї білих голубів. І ціни на житло тут теж перейняті. Нові вілли на березі озера, побудовані в стилі 300-літніх австрійських особняків, продаються в Китаї за 250-600 тисяч євро.

Цим список клонів не закінчується. У місті Тяньджин на півночі Китаю на місці рибацького сільця відтворюють частину Манхеттена. Тут з'являться хмарочоси, Рокфеллер та Лінкольн центри, а також відтворять частину річки Гудзон.

У Шанхаї побудували Ейфелеву вежу і Тріумфальну арку. Більш того, в одному із кварталів міста можна побачити всі визначні пам'ятки Парижа. Цей район побудований спеціально для заможних китайців, які хотіли б жити у Франції. Висота китайської копії Ейфелевої башти складає 108 метрів. Таким чином, вона поступається тільки 165-метровій копії в Лас-Вегасі.

Читайте також: Найдовша в світі швидкісна залізниця відкрита в Китаї

Ейфелева вежа також зведена на околиці міста Ханчжоу в східній провінції Чжецзян. Символ Лондона - Тауерський міст - відтворений у місті Сучжоу, теж на сході Китаю. Правда, у нього вдвічі більше веж, ніж в оригіналу, і немає розвідного механізму. А в 2006 році недалеко від Шанхаю відкрилося "Місто Темзи", де скопійовано стиль будівель тюдоровской епохи, є червоні телефонні будки, статуї Уїнстона Черчилля та Гаррі Поттера.

Місто Антінг, розташоване в околицях Шанхаю, побудоване по лекалах типового невеликого містечка в Німеччині. Крім цього, недалеко від Шанхаю можна відшукати міні-версії Барселони, Венеції і якогось містечка в Норвегії.

Зараз відомий британський архітектор Заха Хадід планує судитися з "архітекторами-піратами" проекту в місті Чонгкінг, який, на її думку, є копією хмарочоса Wangjing Soho в Пекіні, автором якого вона є. Адвокат архітектора прокоментував виданню, що Заха Хадід буде вимагати компенсації за клонування авторського проекту і зажадає змінити вигляд будівлі. Проте, на думку експертів, добитися знесення будівлі навряд чи вийде. Девелопери клону вважають, що на створення проекту їх надихнули обточені у воді камені в річці Янцзи. Проте в практиці був прецедент, коли в місті Джендзу знесли клон собор Нотр-Дам-дю-О роботи відомого архітектора Ле Корбюзье.

Читайте також: У Японії за рекордні 1,75 млн дол. проданий гігантський тунець на рибному аукціоні

Археолог Джек Карлсон, намагаючись знайти пояснення цьому будівельним наслідуванням, припустив, що китайці імітують західні символи не просто для того, щоб виглядати більш культурними, а насправді намагаються таким чином затвердити своє світове панування. Карлсон посилається на приклад династії Цінь, що завоювала владу над всім Китаєм і копіювала у себе палаци з переможених територій.

Однак копіюючи чужу історію, китайці часто знищують свою. Так, на півночі країни в місті Тяньцзінь було буквально знищене бульдозерами рибальське село 15 століття - щоб на його місці звести фрагмент Манхеттена з Рокфеллер та Лінкольн центрами та річкою Гудзон.