ru ua

Китай побудує найдовшу швидкісну залізницю в світі

Автор: RBC.UA
Міністерство транспорту Китаю має намір здійснити масштабний проект по створенню швидкісної залізниці до Західної Європи. Вона повинна з'єднати Сінгапур і Лондон, пише РБК daily.

Міністерство транспорту Китаю має намір здійснити масштабний проект по створенню швидкісної залізниці до Західної Європи. Вона повинна з'єднати Сінгапур і Лондон, пише РБК daily.

За словами авторів проекту, заявлена швидкість поїздів досягатиме 320 км/год, так що добратися з комфортом з Лондона до Пекіну пасажири зможуть всього за два дні, а подолати відстань майже в 11 000 км до Сінгапуру у жителів Туманного альбіону вийде за три дні.

На думку китайців, порівнювати нову залізницю можна з повітряним сполученням. Добратися від Сінгапуру до Лондона на літаку можна за 20 годин.

Передбачається, що центральним вузлом стане Пекін. Звідти дорога могла б піти до Росії, проте заступник міністра залізниць КНР Ван Чжіго повідомив, що Китай поки не збирається будувати спільно з РФ високошвидкісну лінію. При цьому він додав, що з іншими ключовими партнерами по будівництву швидкісних залізниць переговори йдуть успішно.

Великий інтерес до проекту проявляють й інші азіатські країни, які чекають інвестицій, - Індія, М"янма, В'єтнам. Причому китайці обіцяють, що витрати на будівництво залізниці в цих країнах здійснюватимуться за їх рахунок, завдяки фінансовій підтримці банківського сектора та приватних інвесторів. Втім, від фінансової підтримки з боку держав-партнерів китайці відмовлятися не мають наміру.