Китай не буде зміцнювати свою національну валюту

Понеділок 16 листопада 2009 17:19
Автор: RBC.UA
Міністерство торгівлі Китаю в понеділок відхилив вимогу підвищити курс юаня. Таким чином Піднебесна дала зрозуміти, що не бажає змінювати спірну валютну політику, що викликає обурення зарубіжних партнерів КНР, передає Reuters.

Міністерство торгівлі Китаю в понеділок відхилив вимогу підвищити курс юаня. Таким чином Піднебесна дала зрозуміти, що не бажає змінювати спірну валютну політику, що викликає обурення зарубіжних партнерів КНР, передає Reuters.

Також Міністерство торгівлі Китаю назвало міжнародний тиск з метою зміцнення курсу юаня "несправедливим".

"Міністерство вважає, що заклики до зміцнення юаня в той час, як американський долар слабшає, не сприяють глобальному економічному відновленню, - сказав офіційний представник міністерства Яо Цзянь. - Нам необхідно забезпечити стабільні і передбачувані умови з точки зору макроекономічної і валютної політики ".

Більшість аналітиків сходяться на думці, що як мінімум до середини наступного року КНР не буде змінювати свою валютну політику. Китаю потрібен слабкий юань для того, щоб підтримувати темпи зростання своєї економіки - третьої у світі за величиною.
"Малоймовірно, що Китай зробить що-небудь відносно валютних курсів", - відзначає експерт Mizuho Trust & Banking Кадзуюкі Като.
У свою чергу влада Піднебесної заявляє, що поки що країні необхідний слабкий юань, оскільки він надає підтримку компаніям, орієнтованим на експорт. За приблизними оцінками експертів, обсяг китайського експорту вийде на докризовий рівень не раніше середини наступного року. Відповідно, до цього моменту КНР вигідно утримувати юань на низькій позиції по відношенню до кошика провідних світових валют.

"Як би ми не розглядали проблему - з точки зору забезпечення сталого підйому світової економіки або ж з точки зору забезпечення зростання китайського експорту - ми повинні створити стабільні, передбачувані умови для наших підприємств, включаючи макроекономічну і валютну політику", - заявив Я.Цзянь.

"Якщо китайська економіка буде відновлюватися швидше, ніж очікується, влада може поступово ревальвувати свою національну валюту. Однак якщо обсяги експорту будуть залишатися на настільки ж низькій позначці, про зміну валютної політики КНР можна навіть не мріяти", - говорить економіст Renmin University Чжау Сіцзюнь.

Схожої точки зору дотримується і економіст Morgan Stanley Цін Ван. За його словами, поки змін валютної політики КНР чекати не варто. "Пекін може відв'язати свою національну валюту від долара не раніше середини 2010 р. При цьому навіть тоді зростання юаня по відношенню до долара буде поступовим", - зазначив він у своїй аналітичній записці.
Нагадаємо, цього тижня в Calyon, інвестиційно-банківському підрозділі Credit Agricole SA, RBC Capital Markets і Riverfront Investment Group заявили, що очікують більш сильного росту юаня.

У липні 2005 р. Китай підвищив курс юаня до долара на 2,1%, а наступні три роки поступово дозволив своїй валюті піднятися ще на 19%, перш ніж вирішив призупинити цей ріст. Проте в середині 2008 р. Піднебесна знову практично прив'язала юань до долара, намагаючись допомогти своїм експортерам, які сильно постраждали від скорочення кількості замовлень у зв'язку зі світовою фінансовою кризою.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся