ua en ru

Китай і США можуть розв'язати торговельну війну

Автор: RBC.UA
США останнім часом збільшили натиск на Китай в питанні щодо вартості його національної валюти - юаня. Американські політики запевняють, що дешева китайська валюта - основна причина величезного торговельного дефіциту США та КНР. Пекін парирує, що американцям слід розібратися зі своїми фінансами, а не "тикати пальцем в інших", передає Reuters.

США останнім часом збільшили натиск на Китай в питанні щодо вартості його національної валюти - юаня. Американські політики запевняють, що дешева китайська валюта - основна причина величезного торговельного дефіциту США та КНР. Пекін парирує, що американцям слід розібратися зі своїми фінансами, а не "тикати пальцем в інших", передає Reuters.

Як би там не було, експерти відзначають, що зараз ці два гіганти як ніколи близькі до розв'язання торгівельної війни. Тепер подальші відносини двох держав будуть залежати від переговорів і від того, чи захоче хтось піти на поступки.

Буквально сьогодні Китай повідомив, що відправляє до Вашингтона свого представника, щоб той спробував трохи послабити напруження між двома країнами. Однак при цьому Пекін попередив, що подальші загрози з боку США загальмують переговори і лише ускладнять відносини між державами.

Експерти додають, що цей жест з боку Китаю був свого роду примирливим: Пекін зробив перший крок, і тепер настала черга США. "За великим рахунком, відкритий канал для комунікацій між США та КНР. Тепер держави можуть обговорити всі питання, які їх турбують", - повідомив на прес-конференції представник Міністерства торгівлі Китаю Хе Нін, який керує північним напрямком.

Візит представника китайського Міністерства торгівлі Чжун Шаня до США відбудеться орієнтовно в кінці березня. Однак аналітики додають, що чиновник не має права приймати рішення щодо валютного курсу країни. "Китайський представник просто спробує викласти позицію Пекіна і вникнути в суть претензій Вашингтона", - говорить Ван Юн. При цьому експерт додає, що ніяких конкретних рішень щодо курсу юаня під час переговорів, швидше за все, прийнято не буде.

Тим часом американські конгресмени вже перейшли від слів до справи. Сенатор Чарльз Шумер і Ліндсі Грем розробили законопроект, в якому наголошується, що США можуть запровадити мито на низку товарів із Китаю, якщо Пекін не вживе заходів для коригування курсу своєї національної валюти. За їхніми підрахунками, зростання курсу юаня приблизно на 40% допоможе скоротити дефіцит торгового бюджету Америки і КНР.

Раніше 130 американських законодавців зажадали, щоб президент Барак Обама проявив твердість стосовно валютної практики Китаю. "Вплив валютних маніпуляцій Китаю на економіку США неможливо переоцінити. Недооцінка його валюти забезпечує підтримку китайським компаніям і несправедливі перешкоди - іноземним конкурентам", - йдеться в листі законодавців.

Ускладнює ситуацію і той факт, що 15 квітня американське казначейство має оприлюднити доклад, у якому КНР можуть назвати "валютним маніпулятором". Поки що до настільки гострої критики на адресу Пекіна американська влада не доходила, і публікація доповіді з таким змістом може стати початком торговельної війни двох держав.

Учасники ринків впевнені, що в найближчі 12 місяців підвищення курсу національної валюти КНР чекати не варто. Причому якщо ще кілька місяців тому таку можливість не можна було виключати, то тепер вже точно не варто чекати зміни валютної політики Піднебесної. Причина - занадто агресивна риторика з боку США.