ua en ru

Китай і Непал дійшли згоди в питанні про висоту Евересту

Автор: RBC.UA
Китай і Непал дозволили тривалу суперечку щодо піку Евересту: вони погодилися, що рівень найвищої точки земної суші повинен бути зафіксований на позначці 8848 м.

Китай і Непал дозволили тривалу суперечку щодо піку Евересту: вони погодилися, що рівень найвищої точки земної суші повинен бути зафіксований на позначці 8848 м, повідомляє ВВС.

Раніше китайська влада наполягали на тому, що вимірювати Еверест слід за найвищою точкою скелястої породи, а Непал - за найвищою точкою сніжного покриву, а це на 4 м більше.

У результаті переговорів, що проходили в столиці Непалу Катманду, представники Китаю, врешті-решт, погодилися з підходом опонентів. А це означає, що офіційна висота Евересту фіксується на позначці 8848 м над рівнем моря. При цьому Непал також погодився з китайським заявою про те, що висота твердої породи становить 8844 м.

Відзначимо, в 1856 р. Еверест виміряли вперше, а підкорилася гора в 1953 р. шерпу Тензінгу Норгаю і новозеландському альпіністові Едмунду Хіларі. За останні десятиріччя на Еверест зійшли тисячі й тисячі людей. Але точна висота вершини залишалася предметом спору ось вже більш, ніж півтора століття.

При цьому геологи кажуть, що і непальські, і китайські подання про висоту Евересту можуть виявитися не цілком вірними. Справа в тому, зазначають фахівці, що гора поступово зростає, оскільки Індія дуже повільно, але все-таки рухається ніби "під" територію Китаю і Непалу - до цього призводить міграція континентальних плит.

У травні 1999 р. американські дослідники за допомогою GPS-технології зафіксували висоту в 8850 м - і саме цей показник використовується зараз Національною географічною службою США, хоча він і не визнаний офіційно урядом Непалу.

Найвища гора світу розташована в Тибетському автономному районі, на кордоні між Китаєм і Непалом. Сам пік знаходиться на території Китаю.