Китай в червні запустить в космос пілотований корабель "Шеньчжоу-9"
Китай заявив про намір здійснити новий пілотований політ у космос в середині червня.
Нині ракета-носій "Чанчжен-2F" з кораблем "Шеньчжоу-9" вже доставлена з технічної зони космодрому Цзюцюань на стартову позицію у вертикальному положенні, повідомляє "Синьхуа". Це свідчить про початок останнього етапу підготовки до здійснення стикування пілотованого космічного корабля "Шеньчжоу-9" з космічним модулем "Тяньгун-1", запущеним в космос у вересні 2011 р.
Запуск "Шеньчжоу-9" намічений на другу декаду червня поточного року.
У суботу о 10:30 за місцевим часом рухома платформа з кораблем "Шеньчжоу-9" і ракетою-носієм, які після заправки паливом з'єдналися разом, успішно вирушила з будівлі вертикальної збірки і тестування до стартового комплексу.
Як повідомив представник китайської програми пілотованих космічних польотів, найближчими днями фахівці перевірять функціонування космічного корабля, ракети-носія і всіх необхідних систем. Космонавти, відібрані для польоту, вже пройшли випробування і перебувають у гарному фізичному і психічному стані. А модуль "Тяньгун-1" на початку червня вже спустився на намічену для проведення стиковки орбіту і працює в нормальному режимі.
У 2003 р. Китай став третьою країною у світі, що самостійно запускає своїх космонавтів на орбіту. А в цілому це буде вже четвертий пілотований політ китайського космічного корабля.
У листопаді 2011 року Китай здійснив запуск непілотованого космічного корабля "Шеньчжоу-8". Ця місія стала знаковою подією для Китаю, оскільки вперше в історії космічної програми країни відбулася стиковка двох апаратів на орбіті. Ця технологія необхідна КНР для створення власної космічної станції, що її мають запустити до 2020 року.
Програму пілотованих польотів у Китаї реалізовують в три етапи. Перший включав в себе запуск двох апаратів з космонавтами на борту - "Шеньчжоу-5" в 2003 році і "Шеньчжоу-6" в 2005 році. Нинішній, другий етап, передбачає відпрацювання технології стиковки апаратів на орбіті.
Торік в космосі за допомогою дистанційного керування з Землі був виконаний маневр зі стиковки безпілотного апарату і орбітального модуля "Тяньгун-1".
На третьому етапі має бути створена й запущена на орбіту космічна станція.
Раніше, після заперечень з боку США, Китаю не дозволили скористатися МКС, на якій працюють спільні екіпажі з 16 країн.