ua en ru

Китай у 2030-2035 рр. зіштовхнеться з піком потреби в енергоресурсах

Автор: RBC.UA
Китай у 2030-2035 рр. зіштовхнеться з піком потреби в енергетичних ресурсах. Про це заявив головний інженер Міністерства земельних і природних ресурсів КНР Чжун Цзижань, передає агентство "Сіньхуа".

Китай у 2030-2035 рр. зіштовхнеться з піком потреби в енергетичних ресурсах. Про це заявив головний інженер Міністерства земельних і природних ресурсів КНР Чжун Цзижань, передає агентство "Сіньхуа".

"В світлі прискорення темпів індустріалізації і урбанізації Китай між 2030 р. і 2035 р. зіштовхнеться з піком потреби в енергетичних ресурсах", - відзначив він.

Енергоспоживання Китаю в наступних 20 років ростиме на 4,5% в рік. Сукупна потреба Китаю у вугіллі складе 82,6 млрд т, нафти - 12 млрд т, природному газі - 5,8 трлн куб. м.

Читайте також: Зростання ВВП Китаю в 2013 р. прискориться до 8,3%, - ЦБ

Згідно з офіційними даними, в 2012 р. Китай став найкрупнішим споживачем енергії в світі.

Більше 60% рушійних сил економіки Китаю припадає на вугілля, що вже призвело до серйозних проблем забруднення навколишнього середовища, які, у свою чергу, вимушують Китай шукати чисті джерела енергії. Нафта і природний газ, за грубими підрахунками, складають 20% енергоспоживання Китаю.

Згідно з доповіддю, оприлюдненою Китайською нафтогазовою акціонерною корпорацією, залежність Китаю від імпорту сирої нафти і природного газу складає 56,6% і 29% відповідно, що говорить про серйозний виклик енергетичній безпеці країни.

Читайте також: Світовий попит на нафту досягне піку до 2035-2040 рр, основою енергетики стане газ або сонячна енергія, - прогноз

Раніше повідомлялося, що Управління з інформації в області енергетики США (IEA) прогнозує, що через два роки китайські компанії подвоять в порівнянні з 2011 р. видобуток за межами країни.

Зараз це рівень видобутку таких країн ОПЕК, як Кувейт (3,1 млн барр. у день ) і ОАЕ (2,9 млн барр.).

"Китай стане одним з найбільших виробників нафти завдяки крупним операціям по злиттю і поглинанню за кордоном", - відзначив головний економіст IEA Фатіх Біроль.

Виробництво нафти в самому Китаї небагато чим перевищує 0,5 млн барр. у день.

Читайте також: Китай до 2015 р. може стати одним з найбільших виробників нафти у світі

Згідно з прогнозами Shell, глобальний попит на нафту досягне свого піку приблизно до 2035-2040 рр., а основним енергоносієм поступово стане газ або сонячна енергія.

Дослідження передбачає два сценарії розвитку світової енергетики, які експерти назвали "Гори" і "Океани". Перший припускає вихід природного газу, що володіє підвищеними екологічними характеристиками, на провідні позиції в структурі світової енергетики до 2030 р., а також вживання швидких заходів щодо скорочення викидів двоокису вуглецю. Другий відводить головну роль сонячній енергії, яка стане основним енергоносієм до 2070 р., при цьому боротьба із загрозою зміни клімату носитиме менш активний характер. Обидва сценарії припускають зниження глобальних викидів двоокису вуглецю (CО2) майже до нульового рівня до 2100 р. Одним із сприяючих цьому чинників є використання технологій, що перешкоджають викиду CО2 в атмосферу, наприклад за рахунок спалювання біомаси для виробництва електроенергії з подальшим підземним зберіганням СО2.