ru ua

Китай знизив ціни на Brent нижче позначки 100 дол./бар

Автор: RBC.UA
Ціни на нафтові ф'ючерси Brent і Light Sweet сьогодні знижуються. Станом на 09:55 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.): - IPE Brent Crude (червень) - 99,58 (-0,81) при діапазоні котирувань 99,52-100,59;- Light, Sweet Crude Oil (червень) - 88,28 (-0,91) при діапазоні котирувань 88,23-89,40.

Ціни на нафтові ф'ючерси Brent і Light Sweet сьогодні знижуються. Станом на 09:55 за київським часом ціни по операціях з нафтовими ф'ючерсами складали (дол./бар.):

- IPE Brent Crude (червень) - 99,58 (-0,81) при діапазоні котирувань 99,52-100,59;
- Light, Sweet Crude Oil (червень) - 88,28 (-0,91) при діапазоні котирувань 88,23-89,40.

Нафта на біржах сьогодні дешевшає через побоювання ослаблення глобального попиту на енергоносії. Приводом для побоювань стала свіжа інформація про уповільнення темпів зростання економіки Китаю. Так, за попередніми даними за березень, індекс ділової активності в промисловості КНР Manufacturing PMI, за оцінкою інвестиційного банку HSBC, склав 50,5 пункту проти 51,6 пункту за попередній місяць. Разом з тим цей показник виявився помітно нижче прогнозу. Так, аналітики прогнозували, що попереднє за березень значення індексу HSBC Flash Manufacturing PMI складе 51,4 пункту.

Читайте також: Brent подорожчала на 1 дол. і торгується вище 100 дол./бар

"Ці дані розчарували порівняно з попереднім місяцем, але індекс все-таки вище 50. Я буду радий купити ф'ючерси після зниження котирувань", - сказав менеджер по продажам Astmax Investments Тецу Еморі.

Зниження нафтових котирувань сьогодні також обумовлене технічними продажами нафтових ф'ючерсів, які за попередні три сесії помітно додали в ціні, забезпечивши премію для фіксації прибутку. Так, за попередні три торгові дні (22, 19 і 18 квітня) офіційна ціна нафти Brent зросла на 2,7%, а офіційна ціна нафти WTI зросла на 2,9%.

Нагадаємо, нафта на біржах у Нью-Йорку і Лондоні за підсумками торгів 22 квітня 2013 р. подорожчала третій раз поспіль через продовження технічного ралі. При цьому офіційна ціна північноморської нафти Brent вперше за п'ять торгових днів встановилася вище психологічної позначки 100 дол./бар. Разом з тим офіційна ціна нафти WTI (Light Sweet) напередодні вперше за шість торгових днів перевищила 89 дол./бар.

Читайте також: На світових ринках сировина продовжує оновлювати мінімуми

"Інвестори розраховують на економічне зростання США, але воно начебто не виправдовує очікування, якщо судити по слабких показниках. Великі стимулюючі програми в Японії, США і Китаї, а не дії ОПЕК, підтримають ціни на поточному рівні", - сказав аналітик OptionsXpress Бен ле Брюн.

Учасники ринку припускають, що ОПЕК може обговорити зниження квот на видобуток на нараді 31 травня, хоча Лівія повідомила, що хотіла б домогтися підвищення своєї квоти. Саудівська Аравія, за прогнозами, не змінить видобуток у другому кварталі, знизивши його на 700 тис. барелів на добу в останні два місяці 2012 р.

Читайте також: Природний газ у США подорожчав до максимуму з липня 2011 р

Підтримку Brent може надати оголошений Royal Dutch Shell форс-мажор в постачаннях нафти Bonny Light з Нігерії через постійні крадіжки на нафтопроводах. Однак, з іншого боку, Південний Судан відновив видобуток, а Євросоюз зняв санкції на експорт нафти із Сирії.