ua en ru

Китай визначив пріоритетні галузі економіки для держпідтримки

Автор: RBC.UA
Національною комісією з розвитку і реформ КНР (NDRC) опублікований новий офіційний список пріоритетних галузей економіки, які будуть користуватися держпідтримкою в першу чергу.

Національною комісією з розвитку і реформ КНР (NDRC) опублікований новий офіційний список пріоритетних галузей економіки, які будуть користуватися держпідтримкою в першу чергу, передає РБК з посиланням на агентство Reuters.

До списку "заохочуваних" внесено такі сфери, як альтернативна енергетика, обладнання та техніка для міського залізничного транспорту, пристрої для контролю за громадською безпекою, системи автоматичного контролю в автомобілях і системи точного позиціонування.

Поряд з пріоритетними галузями, що входять у категорію "заохочувані", в списку також представлені сектори, підтримку яких слід обмежити або зовсім заборонити. "Низка виробництв, пов'язаних зі сталлю, кольоровими металами та будівельними матеріалами, має в своєму розпорядженні серйозні надлишкі потужності, у зв'язку з чим ці виробництва більше не будуть заохочуватися", - повідомила, зокрема, урядова комісія.

Новий список, який буде служити орієнтиром як для місцевих регуляторів, так і для іноземних інвесторів, замінює попередню версію документа, складену в грудні 2005 р.

Варто відзначити, що проекти зі списку "заохочувані" характеризуються відносною легкістю отримання урядових дозволів на їх реалізацію та користуються різноманітними податковими та кредитними преференціями.

Нагадаємо в 2010 р. Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) опублікувало доповідь по споживанню енергоносіїв, з якого випливає, що найбільшим споживачем енергії за підсумками минулого 2009 р. став Китай. Піднебесна за минулий рік спожила 2,252 млрд т нафтового еквівалента (вугілля, нафти, газу та електроенергії), обігнавши лідера минулих років США приблизно на 4%.

Тим часом сам Китай від такого почесного титулу відмовляється, стверджуючи, що не можна цілком покладатися на дані МЕА.

На думку представника китайського Національного управління з енергетики Чжоу Сяну, цифри МЕА по споживанню енергії в країні завищені і не заслуговують великої довіри. При цьому власних оцінок споживання енергоносіїв у КНР він не навів.

"Ми вважаємо, що МЕА не до кінця розуміє ситуацію в Китаї, зокрема зусилля, що докладаються для енергозбереження, скорочення шкідливих викидів і розробки нових альтернативних джерел енергії", - заявив він.

Чжоу Сян підкреслив, що саме в Китаї найшвидшими темпами у світі зростає вітрова енергетика, будується найбільше атомних станцій, найширше використовується сонячна енергія для нагріву води, а також найбільш розвинена гідроенергетика.