ua en ru

Китай назвав США найнебезпечнішим кіберзлочинцем

Автор: RBC.UA
Офіційні ЗМІ Китаю назвали США найнебезпечнішим кіберзлочинців в світі, наводячи як аргумент інформацію про секретні операції американських спецслужб щодо стеження в інтернеті. 

Офіційні ЗМІ Китаю назвали США найнебезпечнішим кіберзлочинців в світі, наводячи як аргумент інформацію про секретні операції американських спецслужб щодо стеження в інтернеті. Про це повідомляє ВВС.

Як коментує державне інформагентство "Сіньхуа", Вашингтон весь час намагався постати в ролі безневинної жертви кібератак, однак на ділі виявився найбільш злісним порушником закону.

Раніше, нагадаємо, США звинувачували Китай в систематичних кібератах на сайти ЗМІ і держорганів. Експерти відзначали, що йдеться про тривалу кампанії з кібершпигунством з боку Китаю. Згідно з останньою доповіддю провайдер інтернет-послуг Akamai Technologies, "State of the Internet", з липня по вересень 2012 джерелом більше 30% від загального числа зафіксованих кібератак у світі став Китай.

На частку активності американських хакерів довелося 13%. Росія, Тайвань і Туреччина поділили 3, 4 і 5 місце, відповідно. На частку кожної з цих країн припало менше 5% від загального числа кібератак.

Зазначимо, що за деякими оцінками, через кіберзлочинців щорічно світова економіка втрачає 114 млрд дол А США оцінили свої збитки за всі роки існування глобальної мережі в 400 млрд. дол Це в 3 рази більше щорічних витрат на освіту. У всьому світі, за різними оцінками, втрати від діяльності кіберзлочинців становлять щорічно від 290 до 750 млрд євро.

Варто також нагадати, що Єврокомісія розробила стратегію в області кібербезпеки. Ключова міра програми - закон, що зобов'язує уряди країн ЄС створити профільні адміністративні органи і виділити кошти на їх роботу.

Що стосується України, то на думку експертів, Україна - дуже важливий центр хакерства, поряд з Росією, Бразилією, Китаєм і меншою мірою - Індією. У цих країнах - досить освічене молоде населення, високий рівень безробіття і обмежені можливості працевлаштування. Однак, на думку експертів, кіберзлочинність не є негайною загрозою для українців. Наша країна в особливому становищі, адже має один з найнижчих у Європі рівнів підключення до Інтернету.