Китай інвестує 14,7 млрд дол. у виробництво електромобілів до 2012 р

Четвер 19 серпня 2010 12:00
Автор: RBC.UA
Уряд Китаю інвестує 100 млрд юанів (14,7 млрд дол.) в розвиток виробництва електромобілів до 2012 р., передає РБК з посиланням на Associated Press.

Уряд Китаю інвестує 100 млрд юанів (14,7 млрд дол.) в розвиток виробництва електромобілів до 2012 р., передає РБК з посиланням на Associated Press.

 Можливість скористатися цими засобами отримає, зокрема, недавно створена асоціація виробників електромобілів, до якої увійдуть державні компанії даного профілю і дослідницькі інститути. Метою нової асоціації буде підтримка в галузі єдиних стандартів і розробка нових технологій. Всього асоціацію представляють 16 установ, зокрема провідні китайські автовиробники China Faw Corp., Dongfeng Motor Corp., China Changan Automobile Group, а також виробники акумуляторних батарей і енергетична компанія State Grid Corp.

 Досі в реалізації проектів в області виробництва електромобілів були задіяні іноземні компанії, що створили спільні підприємства з китайськими конкурентами, наприклад General Motors, або незалежні виробники, як, наприклад, BYD Auto (крупний виробник акумуляторних батарей, що розвинув власне автовиробництво). Таким чином, створення асоціації підсилить державний контроль за галуззю, але також дозволить добитися більшого прогресу.

 Наразі в Китаї продаються гібридні автомобілі, тоді як транспортні засоби, в яких бензобак не передбачений, є, в основному, у розпорядженні уряду і деяких компаній. Через високу вартість їх продажі складають 5% від сукупного об'єму продажів легкових автомобілів, що викликає неспокій їх виробників. Уряд КНР пішов назустріч останнім і в якості експерименту почав виплату субсидій компаніям, що базуються в п'яти містах, у розмірі 60 тис. юанів (8,78 тис. дол.) за один вироблений гібридний автомобіль або електромобіль. Крім того, покупці екологічних транспортних засобів можуть отримати від їх дилерів субсидію у розмірі 3 тис. юанів (440 дол.).

 Що стосується України, то масового використання електромобілів тут можна чекати через 5 років, вважає голова наглядової ради ПАТ "Концерн Галнафтогаз" Віталій Антонов.

"Ми вивчаємо ситуацію, думаю, що масово користуватися електромобілями українці почнуть через років 5. Зараз вже є маленькі електромобілі, які можуть заряджатися від звичайної розетки, але вони не можуть забезпечити всіх потреб, в першу чергу через свою малу потужність. Так, ними можна користуватися в межах міста, але не більше", - сказав В.Антонов.

За його словами, попит матимуть автомобілі з гібридним двигуном. "Забезпечити потреби водіїв зможуть авто з гібридним двигуном, тобто потреба в пальному не зникне. Якщо, наприклад, раніше, умовно кажучи, водій заправлявся на 100 літрів на місяць, то на гібриді заправлятиметься на 10 літрів на місяць. Водій добре думатиме, де заправитися і тут питання якості буде на першому місці", - сказав він.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся