ua en ru

БЮТБ: Тимошенко хоче вийти на свободу за виправдовувальним вироком, а не через декриміналізацію статті

Автор: RBC.UA
Колишній прем'єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко проти закону про декриміналізацію ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень) і сподівається на виправдувальний вирок суду у газовій справі. Про це повідомив лідер фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко, передає "5 канал".

Колишній прем'єр-міністр України, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко проти закону про декриміналізацію ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення влади або службових повноважень) і сподівається на виправдувальний вирок суду у газовій справі. Про це повідомив лідер фракції БЮТ-Батьківщина Іван Кириленко, передає "5 канал".

Депутати БЮТ не голосуватимуть за зміни до законодавства, які можуть звільнити Тимошенко в обмін на сплату 1,5 млрд грн збитків "Нафтогазу". Попри це Кириленко наголосив, що голосів його фракції не вистачить, щоб взагалі заблокувати ухвалення змін до кримінального кодексу України.

Раніше повідомлялося, що у Верховній Раді України (ВР) зареєстрований законопроект №9221 від 27 вересня 2011р. ініційований Президентом України Віктором Януковичем про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності). Проте цей документ не передбачає декриміналізації статті, за якою обвинувачується Тимошенко.

Зі свого боку опозиція підготувала законопроекти, що передбачають декриміналізацію ст. 365 КК.

Народні депутати групи "За Україну" В'ячеслав Кириленко та перший заступник голови партії Володимир Мойсик зареєстрували у парламенті законопроект "Про внесення змін до статті 364 Кримінального кодексу України" (щодо декриміналізації відповідальності окремих службових осіб). Як зазначається в пояснювальній записці до проекту документу, він спрямований на приведення відповідних норм національного законодавства у відповідність до законодавства та практики ЄС.

Разом з тим, лідер "Фронту змін" Арсеній Яценюк, члени партії Руслан Князевич та Роман Зварич зареєстрували законопроект, який передбачає декриміналізацію дій щодо перевищення влади та службових повноважень. Як повідомляє прес-служба партії, проект закону "Про внесення змін до деяких законів України" (щодо запровадження європейських стандартів у кримінальній юстиції) зареєстрований в парламенті 16 вересня. Законопроектом пропонується виключити з Кримінального кодексу статтю 365 "Перевищення влади або службових повноважень".

Як зазначив спікер Верховної Ради Володимир Литвин, парламент розгляне питання про включення законопроектів продекриміналізації економічних злочинів до порядку денного нинішньої сесії 5 жовтня поточного року.

Вирок у справі Тимошенко може бути оголошено після 11 жовтня.

Нагадаємо, що заступник голови Партії регіонів Дмитро Шенцев заявив, що фракція Партії регіонів готова розглянути питання декриміналізації статті, за якою звинувачують Юлію Тимошенко.

Кримінальну справу проти колишнього прем'єр-міністра України Юлії Тимошенко за ст. 365 КК України порушено 15 грудня 2010 5 серпня ц.р. колишній прем'єр-міністр була взята під арешт і поміщена в ту ж камеру Лук'янівського СІЗО № 242, де вона просиділа з 13 лютого по 27 березня 2001 р. і вийшла за рішенням голови Печерського райсуду Миколи Замковенка.