Киргизія виведе зі своєї території американську авіабазу

Четвер 20 червня 2013 14:09
Автор: RBC.UA
Парламент Киргизії більшістю голосів схвалив закон про виведення з республіки авіабази США, що дислокується в аеропорту "Манас".

Парламент Киргизії більшістю голосів схвалив закон про виведення з республіки авіабази США, що дислокується в аеропорту "Манас". Про це повідомляє прес-служба киргизького парламенту.

Депутати проголосували за ухвалення в трьох читаннях закону про денонсацію відповідної угоди з США.

Нагадаємо, що Центр транзитних перевезень США в міжнародному аеропорту "Манас" (Бішкек) був створений у 2001 р. в рамках антитерористичної операції "Непохитна свобода" в Афганістані. У грудні 2010 р. тодішній держсекретар США Хілларі Клінтон добилася продовження розміщення бази до 2014 р.

Нагадаємо, ще в грудні 2012 р. Президент Киргизької Республіки Алмазбек Атамбаєв заявив, що база ВВС США на території міжнародного аеропорту "Манас" під Бішкеком складає серйозну загрозу безпеці Киргизії. Американська військова база може стати об'єктом нападу ззовні, зокрема, з боку Ірану, відзначив він.

Атамбаєв закликав США до 2014 року перепрофілювати військову базу в цивільну, інакше угода про оренду продовжена не буде. За його словами, в Сполучених Штатах розуміють, що подібна позиція Бішкека - це не "політична гра під впливом Росії", а турбота про населення.

В той же час, Атамбаєв назвав Росію основним стратегічним партнером, зазначивши, проте, що Москва з 2007 року не платила Киргизії за оренду території під військові об'єкти.

В якості альтернативи для вигнаних американців киргизька влада пропонує створити спільно з Росією в Манасі транзитний цивільний об'єкт, який зможе задовольнити потреби коаліції в перевезенні вантажів до Афганістану. Експерти, втім, вважають, що США добиватимуться збереження бази до останнього, оскільки та є стратегічним перевалочним пунктом для поставок в Афганістан. Інакше, за словами віце-президента Академії геополітичних проблем Володимира Анохіна, американському керівництву доведеться шукати майданчик в сусідніх республіках, і, можливо, таким партнером стане Туркменія.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся