ru ua

Кіпр, ЄС і МВФ виробили методи порятунку економіки острову від дефолту (відео)

Автор: RBC.UA
Кіпр, Євросоюз і Міжнародний валютний фонд узгодили новий план порятунку банківської і фінансової системи острівної держави.

Кіпр, Євросоюз і Міжнародний валютний фонд узгодили новий план порятунку банківської і фінансової системи острівної держави. Про це вранці в понеділок повідомили офіційні представники ЄС, передає Reuters. Таким чином, дефолту в країні не буде.

План припускає, що один з двох найбільших банків країни, Народний банк Кіпру, також відомий як Laiki Bank, буде закритий, а всі депозити до 100 тис. євро - переведені в Банк Кіпру, який виступатиме як "хороший банк". Також до нього перейдуть кошти, направлені Кіпру країнами Єврозони і МВФ (до 10 млрд євро).

Депозити, які перевищують 100 тис. євро і не є захищеними згідно з законодавством ЄС, будуть заморожені. Їх обкладуть значним податком (про розміри ставки поки не повідомляється) і направлять на порятунок економіки.

Читайте також: "Трійка" кредиторів відкинула кіпрський "план Б" (фото, відео)

Переговори між Президентом Кіпру і представниками ЄС і МВФ із самого початку йшли дуже складно. Засідання почалося з 4-годинним запізненням, уривалося, а Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс погрозив кредиторам відставкою, він відкидав пропозицію закрити два банки Кіпру в обмін на заходи по фінансовій допомозі. На зустрічі були присутні глава МВФ Крістін Лагард, президент Європейського центрального банку Маріо Драгі, голова Європейської ради Херман Ван Ромпей та інші високопосадовці.

Нагадаємо, уряду Кіпру необхідно самостійно знайти 5,8 млрд євро, щоб розраховувати на отримання 10 млрд євро позикових коштів від партнерів по єврозоні і Міжнародному валютному фонду. Всього потреби острова у фінансовій допомозі оцінюються в 17,5 млрд дол.

Читайте також: Парламент Кіпру затвердив план порятунку економіки (відео)

Кіпр не може більше звертатися за кредитом до інших держав, а повинен знайти спосіб зібрати до 6 млрд власними силами. Оподаткувати депозити в кіпрських банках - пропозиція, на якій спочатку наполягала Європа - парламентарії Кіпру відмовилися. Згідно з опитуванням населення 91% кіпріотів швидше погодяться вийти із зони євро, ніж підрізати депозити. Це недивно: 48 млрд євро з 68 млрд, що лежать на депозитах кіпрських банків, є внесками самих кіпріотів.

Читайте також: Для Кіпру вже немає легких шляхів, - єврокомісар (відео)

Раніше повідомлялося, що парламент Кіпру, якому належить ухвалити рішення про заходи по виведенню країни з банківської кризи, збереться лише після зустрічі міністрів фінансів єврозони. Крім того, до 26 березня в країні оголошені "банківські канікули". Очікується, що на той час питання про заходи щодо подолання кризи буде вирішено. Зараз готівку на Кіпрі можна отримати через банкомати від 400 до 1 тис. євро в день, а Центральний банк Кіпру ухвалив встановити ліміт на отримання готівки з банкоматів до 100 євро в день для двох найбільших банків країни - Cyprus Popular Bank і Bank of Cyprus.