Кім Чен Ин закликав до дискусії про можливі економічні реформи в КНДР
Глава КНДР Кім Чен Ин дав вказівку своїм підлеглим розгорнути дискусію про можливі економічні реформи в країні. Крім того, пише японська газета Mainichi Shimbun, новий північнокорейський лідер закликав не боятися при цьому обговорювати капіталістичні методи управління.
Як повідомляє газета, в її розпорядження потрапили записи висловлювань північнокорейського керівника і свідоцтва представників очолюваної ним правлячої Трудової партії країни (ТПК). Так, на одному із засідань 28 січня, як стверджується, Кім Чен Ин заявив, що діячі сфери економіки і вчені КНДР не висловлюють свої думки, побоюючись ідеологічних звинувачень.
"Коли ставиш їм питання про методи управління господарством, вони нічого не говорять, навіть якщо мають конкретні точки зору, оскільки бояться зазнати критики за спроби впровадження капіталістичних методів", - нібито заявив новий лідер КНДР. За інформацією газети, при цьому він зажадав обговорювати питання поліпшення економічної ситуації, не дотримуючись будь-яких заборон. За словами представника ТПК, Кім Чен Ин нібито дав вказівку впроваджувати будь-які придатні до використання "економічні методи, будь то досвід Китаю, Росії і Японії".
Зараз, за закордонним оцінками, КНДР має істотні економічні труднощі. Причиною цього вважаються політика чучхе і надмірна мілітаризація країни. Економіка КНДР є однією з найбільш централізованих і закритих економік у світі. Північна Корея випробовує хронічну нестачу продовольства, що регулярно призводить до масового голоду в країні. За розрахунками експертів ООН, в нинішньому році брак тільки зернових в країні складе близько 414 тис. т., пише РБК daily.
Нагадаємо, Кім Чен Ин 11 квітня став першим секретарем Трудової партії Кореї. До цього Кім Чен Ин обіймав посаду заступника голови Державного комітету оборони КНДР, отриману ним у вересні 2010 р. Призначення лідером правлячої партії автоматично робить його головою цього комітету. Крім того, раніше Кім Чен Ин був призначений верховним головнокомандуючим збройними силами країни.
Кім Чен Ин успадкував владу від свого батька, Кім Чен Іра, який помер в результаті серцевого нападу 17 грудня у віці 69 років. Згідно з офіційним прес-релізу, Кім Чен Ір помер під час подорожі по країні.
Раніше Національний комітет оборони КНДР в черговий раз оголосив, що ніяких змін у зв'язку зі смертю "Великого керівника" міжнародному співтовариству не варто очікувати. Це підтвердилося на практиці. Спочатку Пхеньян заявив про мораторій на ядерні випробування і запросив інспекторів МАГАТЕ відвідати країну, а потім оголосив про запуск 13 квітня штучного супутника Землі, приуроченого до сторіччя з дня народження Кім Ір Сена. Однак пуск був невдалим, ракета з супутником розвалилася в польоті.
Після цього Вашингтон прийняв рішення відмовитися від уже узгодженої гуманітарної допомоги Північної Кореї. Згідно з угодою, підписаною в лютому, Пхеньян погодився в обмін на продовольчу допомогу з США частково заморозити свою ядерну програму, а також ввести мораторій на ракетні випробування. Проте в березні, після того, як Пхеньян оголосив про плани з освоєння космосу, США призупинили програму з надання продовольчої допомоги, зазначивши, що рішення про запуск ракети порушує домовленості між двома країнами, досягнуті в лютому.
Крім того, Президент США Барак Обама заявив, що Вашингтон спробує переконати міжнародне співтовариство в необхідності більшої ізоляції Північної Кореї.
Північна Корея є однією з найбільш воєнізованих країн світу: у країні налічується близько 1,1 млн військовослужбовців, при тому, що населення КНДР становить близько 23 млн осіб. Крім цього, в резерві знаходяться ще 7,7 млн осіб. За абсолютним показником Північна Корея займає п'яте місце в світі за кількістю солдатів. Термін служби призовників в сухопутних військах становить 5-12 років, в протиповітряній обороні та військово-повітряних силах - 3-4 року, на військово-морському флоті - 5-10 років.