ru ua

Київрада зменшила крок при проведенні земельного аукціону в 5 разів

Автор: RBC.UA
Київрада внесла зміни до свого рішення "Про затвердження тимчасового порядку придбання права на землю на конкурсних підставах у м. Києві". Відповідне рішення було ухвалене сьогодні під час засідання Київради, передає кореспондент РБК-Україна.

Київрада внесла зміни до свого рішення "Про затвердження тимчасового порядку придбання права на землю на конкурсних підставах у м. Києві". Відповідне рішення було ухвалене сьогодні під час засідання Київради, передає кореспондент РБК-Україна.

Таким чином, Київрада зменшила крок при проведенні земельного аукціону з 50 тис. грн до 10 тис. грн. Як повідомив журналістам депутат Київради від БЮТ Сергій Мельник, такі зміни призведуть до зменшення надходжень до бюджету.

"Ці зміни призведуть винятково до зменшення надходжень до бюджету, тому що ці зміни передбачають зменшення кроку при проведенні аукціону з 50 тис. грн до 10 тис. грн... Чинне законодавство передбачає, що для того, щоб аукціон відбувся, необхідно, щоб були три кроки. Замість того, щоб бюджет Києва отримав би 150 тис. грн, він отримає лише 30 тис. грн", - наголосив С.Мельник.

Варто зазначити, що Київрада наприкінці грудня минулого року внесла зміни до свого рішення про затвердження тимчасового порядку права на землю на конкурентних засадах у м. Києві. За словами голови постійної комісії Київради з питань земельних відносин, містобудування і архітектури Олексія Євлаха, це рішення дасть можливість Київраді продавати земельні ділянки на аукціонах, поки не прийнятий закон про проведення земельних аукціонів.

Нагадаємо, 7 лютого ц.р. Верховна Рада України відхилила законопроект №3666 "Про земельні аукціони". Проектом пропонувалося визначити порядок підготовки, організації і проведення земельних торгів у формі аукціону з метою продажі земельних ділянок державної або комунальної власності несільськогосподарського призначення або права на оренду земельних ділянок. Зокрема, в ньому були визначені принципи проведення аукціонів, об'єкти і суб'єкти аукціону, умови і вимоги щодо проведення аукціонів.