ru ua

Київрада вирішила передати в концесію об'єкти теплоенергетичного комплексу столиці

Автор: RBC.UA
Київрада прийняла рішення про передачу в концесію об'єктів теплоенергетичного комплексу, які належать до комунальної власності територіальної громади Києва. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Київрада прийняла рішення про передачу в концесію об'єктів теплоенергетичного комплексу, які належать до комунальної власності територіальної громади Києва. Про це повідомляє кореспондент РБК-Україна.

Голоси розподілилися таким чином: "за" - 62, "проти" - 22, не голосували - 8.

Дане рішення прийнято за основу.
Перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак зазначив, що умови концесії мають бути розроблені впродовж місяця, і вони мають бути такими, щоб забороняли різке підняття тарифів на комунальні послуги, а також має бути позначена мінімальна сума первинного вкладу концесіонера.

Як повідомлялося 31 березня, Мінрегіонбуд затвердив порядок передачі в концесію на 49 років київських тепломереж. За словами заступника міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Ольги Романюк, міністерство схвалило проект рішення Київради про передачу міських тепломереж у концесію на конкурсній основі. Концесіонер буде зобов'язаний самостійно здійснювати реконструкцію мереж в обумовлених обсягах за чітко встановленим графіком, використовуючи для цього певну частину коштів з тарифу і позикові гроші.

Знос київських тепломереж, за словами О.Романюк, перевищує 50%, причому місцева влада не може знайти необхідні кошти на їх реконструкцію. Вона нагадала, що у програмі соціально-економічного розвитку Києва на цей рік на модернізацію мереж закладено всього 18 млн грн з необхідних 900 млн грн.

Відзначимо, теплові мережі столиці зараз знаходяться в оренді у "Київенерго".

З ініціативою віддати їх у концесію на умовах тендеру раніше виступив голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов.

Нагадаємо, 28 лютого ц.р. О.Попов заявляв, що Київрада може протягом року оголосити конкурс на передачу теплових мереж міста в користування на концесійних умовах. «Ми повинні переглянути наш договір (з «Київенерго»), який сьогодні є між компанією та містом, вийти на сучасні форми співробітництва, в першу чергу на договір концесії, як це робиться в інших розвинених країнах. Це дасть можливість нам у переговорному процесі на початку такої співпраці мати перспективу багатомільйонних інвестицій у розвиток компанії, в першу чергу, модернізації інженерної інфраструктури», - сказав він.

У свою чергу, голова правління АК «Київенерго» Едуард Соколовський зазначив, що перехід на управління мережами Києва у формі концесії дозволить компанії залучити кредити міжнародних фінансових організацій з низькою процентною ставкою під заставу таких мереж.