Київрада прийняла програму підвищення енергоефективності вартістю 11 млрд грн
Київрада прийняла регіональну програму підвищення енергоефективності на 2011-2015 рр., на реалізацію якої необхідно 11 млрд грн. За дане рішення проголосували 90 депутатів із 106 зареєстрованих, передає кореспондент РБК-Україна.
Як зазначив заступник голови КМДА Олександр Мазурчак, дана програма на сьогоднішній день є одним з найбільш актуальних питань Києва і з міського бюджету на неї буде виділено 3 млрд грн.
"Дана програма розроблялася протягом року фахівцями Київського політехнічного інституту, і вона є новим етапом в реформуванні ЖКГ та економії енергоресурсів в Києві. Нею передбачено надзвичайно велику кількість заходів, які треба зробити в Києві. Фінансування буде відбуватися за рахунок державного бюджету, міського і залучення інвестиційних коштів і приватного капіталу. Мова йде про 11 млрд грн спільного фінансування на 5 років, але з міського бюджету планується виділити приблизно до 3 млрд грн", - повідомив Мазурчак.
За його словами, згідно з програмою, в промисловості міста і бюджетній сфері пропонується утеплення фасадів будинків, під'їздів, модернізація покрівель, ремонт дахів, установка лічильників і модернізація системи освітлення в навчальних закладах.
Раніше сьогодні секретар Київради Галина Герега повідомила, що така програма дозволить заощадити бюджетні кошти, які використовуються на фінансування бюджетних установ, приблизно на 50%. "Ми модернізуємо завдяки цьому енергетичну систему міста, фінансування програми здійснюватиметься з міського та державного бюджетів, також буде притягнутий інвестиційний ресурс", - заявила Герега.
Зазначимо, що на успішну реалізацію програм енергоефективності та енергозбереження сподіваються в Кабміні. 25 жовтня прем'єр-міністр України Микола Азаров сказав, що у разі успішного завершення газових переговорів з Російською Федерацією, а також реалізації програм енергоефективності та енергозбереження дозволить не підвищувати тарифи на газ і теплову енергію для населення. Нагадаємо, на підвищенні тарифів наполягає МВФ. У свою чергу, Кабмін намагається переконати кредитора, що країна може успішно виконувати свої зобов'язання перед фондом і без підвищення тарифів для населення.
Нагадаємо, Кабмін з 1 березня 2010 р. затвердив Державну цільову економічну програму енергоефективності на 2010-2015 рр. Реалізація програми дасть можливість підвищити рівень енергетичної безпеки держави, зменшити залежність України від імпортних енергоносіїв, знизити рівень виробничих і невиробничих витрат, наблизити енергоємність ВВП України до рівня розвинутих країн та стандартів ЄС. Очікується, що виконання програми дозволить знизити енергоємність ВВП на 20% порівняно з 2008 р.
Навесні цього року Кабмін збільшив прогнозний обсяг фінансування держпрограми енергоефективності на 2010-2015 рр. з 285,32 млрд грн до 347,82 млрд грн.
Зазначимо, ЄС у вересні прийняв рішення виділити Україні 70 млн євро з метою підтримки реалізації заходів у рамках держпрограми енергоефективності та енергозбереження до 2015 р. Крім того, ЄС надасть на ці цілі технічну допомогу у розмірі 7 млн євро, Кошти передбачається направити на фінансування заходів з енергоефективності, як найбільш пріоритетних, в рамках Державної цільової економічної програми енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергії з поновлюваних джерел і альтернативних видів палива на 2010-2015 рр.