ua en ru

Київські волонтери за три дні звільнили із снігового полону близько 200 машин

Автор: RBC.UA
Київські волонтери, котрі взялися допомогти автомобілям, що застрягли в снігу, звільнили за три дні близько 200 машин. Про це РБК-Україна розповіли самі волонтери.

Київські волонтери, котрі взялися допомогти автомобілям, що застрягли в снігу, звільнили за три дні близько 200 машин. Про це РБК-Україна розповіли самі волонтери.

Робота волонтерів почалася в п'ятницю, 22 березня. «Я почав в п'ятницю в 23:00 десь, а закінчив сьогодні (25 березня) о 2:00 ночі. Увечері віз маму з ресторану і зрозумів, що не допомогти не зможу. Багато людей були в розпачі. Дзвінків було небагато, ми просто їздили з друзями по місту, дивилися, кому треба допомогти. Спочатку не знали, як працювати, виштовхували руками. Потім часу стало йти набагато менше», - розповів Лаша Шіхашвілі, власник ресторану-клубу «Draft».

Свою роботу кожна волонтерська група починала по своєму. Так, Андрій Медведько організував волонтерську групу «Рятуй Київ без Попова» через Facebook і Вконтакте. Інші їздили по місту в пошуках потребують допомоги. А були й такі, хто почав допомагати випадково.

Читайте також: Сніг на українських дорогах будуть розчищати до середи

«У нас клуб джиперів, десь 30 спеціально підготовлених машин. На нашому внутрішньому форумі є номери телефонів для взаємодопомоги. Однак якимось чином наші телефони потрапили «в ефір», почали телефонувати люди, і нам нічого не залишалося, як їхати допомагати... За три дні витягли близько 100 машин», - повідомив Павло, член клубу джиперів «Off Road Master».

У групі «Рятуй Київ без Попова» загалом вже зареєструвалося близько 1 тис. осіб. «Близько 500 людей на Facebook, і десь 400 - Вконтакте. Правда, за вихідні до нас надійшло тільки 20 дзвінків. Витягали сіли автомобілі на Русанівці, Житомирській трасі, на Московському мосту», - сказав Андрій Медведько.

А Варя Бочай, власник Рено Клео, їздила по місту з двома друзями з Білорусії. За день відкопали вісім машин. Волонтери взяли з собою трос, знак аварійності і термос.

Волонтери відзначають, що були випадки, коли допомогти було просто неможливо, доводилося кидати машину і йти. «З п'ятниці на суботу на Харківському у дворах застряг водій таксі. Це було близько 3:00-4:00 ранку, двір був заставлений машинами. Поки я докопався до машини, її вже повністю замело. Я не зміг його витягнути, сам навіть сідати почав. Допомогти намагався близько години. Потім він кинув машину і пішов додому. Я йому трос подарував», - розповів Лаша Шіхашвілі.

Читайте також: Найсильніший за 132 року циклон залишив територію України

Павло, член клубу джиперів «Off Road Master» також розповів, що в неділю, на Окружній дорозі вони звільнили зі снігового полону двох інвалідів, які провели в автомобілі більше доби. «Їх зовсім замело снігом, а вони всередині сиділи, було непомітно. Побачили тільки, що віконце відкривається. Добре, що бензин, ковдри були. Вони там більше доби провели. Нікому не дзвонили, тому що самі не з Києва. Машина у них зламалася, ми полагодили», - зазначив Павло.

Учасники груп допомоги відзначають, що снігоочисну техніку почали помічати вже в суботу. У п'ятницю ввечері на вулицях міста її ще видно не було.

На деяких ділянках доріг Києва снігоочисної техніки немає і досі. Денис, член клубу «Off Road Master» повідомив: «На Голосієво, де я живу, найважче на вулиці Васильківській. Тут лід і підйом. Снігоочисної техніки я не бачив. Вчора, правда, одна машина була, посипала чимось, але я не бачу, щоб це до чогось призвело. Машини стоять і зараз».

При цьому, в штабі ліквідації наслідків НС КМДА сказали, що назвати кількість техніки, пущеної на ліквідацію стихії, поки неможливо. «Вона постійно додається. Ми працюємо з вечора п'ятниці на виїздах з Києва: Святошино, Окружній дорозі. Найважчий ділянка дороги була в Житомирському напрямку. Там пробка з фур близько 70 км», - сказав РБК-Україна один із представників штабу в КМДА.

Також в КМДА повідомили, що для допомоги людям по місту організовані пункти мобільного обігріву. Всього по Києву налічується 13 наметів: п'ять - на Кільцевій дорозі, по три - на Житомирському і Вишгородському шосе, по одній - на Бориспільському шосе і Броварському проспекті.

Читайте також: В Україні знеструмлено 161 населений пункт

Втім, кажуть волонтери, сьогодні люди просять про допомогу значно менше. Найважчі ділянки доріг вже практично розчищені.

Підготувала Емма Солдатова