Київська "Батьківщина" вимагає виключити з фракції порушників партійної дисципліни
Київська "Батьківщина" вважає неприпустимим подальше перебування у складі парламентської фракції "Батьківщина" народних депутатів, які всупереч партійній дисципліні не проголосували за недовіру уряду Азарова. Про це повідомляє прес-служба київської партійної організації ВО "Батьківщина".
"Батьківщина" вимагає виключити з фракції народних депутатів Віталія Данилова, Дениса Дзензерского, Миколу Мартиненка, Андрія Павелка, Леоніда Сергієнка і Сергія Фаєрмарка (Андрій Шевченко мав дозвіл на відсутність у сесійній залі через відрядження)", - говориться в повідомленні.
Читайте також: Рада не змогла відправити Кабмін у відставку
Як повідомляє прес-служба київської парторганізації, звернення до лідера фракції "Батьківщина" у Верховній Раді України Арсенія Яценюка і всього складу депутатської фракції було прийнято сьогодні на міському бюро.
Зокрема, київська "Батьківщина" вимагає від зазначених нардепів подати заяву про складання депутатських повноважень, а від фракції - поставити на найближчому засіданні фракції питання про їх виключення.
Слід зазначити цікавий факт. Недавно в ЗМІ з'явилася інформація, що голова київської "Батьківщини" Юрій Одарченко (на фото) потрапив у немилість до Арсенія Яценюка. Нібито через занадто активну позицію у функціонуванні партії. Нещодавно суд мав намір відібрати у Одарченка мандат, при цьому партія особливо і не опиралася цьому.
Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада голосувала за відставку Кабінету міністрів. Розгляд питання відповідальності Кабміну ініціювала опозиція. Однак за підсумками голосування виявилося, що у чотирьох фракцій (КПУ також голосувала проти уряду Азарова) не набралося 226 голосів. При цьому з фракцій "Удару" і "Батьківщини" не проголосували за 5-7 депутатів, а від КПУ - третина фракції. Не було роботи і з позафракційними депутатами. У результаті не вистачило 36 голосів.
Читайте також: Опозиція не хотіла відправляти уряд у відставку, - Мартинюк
Після цього експерти і журналісти задалися питанням: а чи дійсно опозиція хотіла відставки уряду Азарова? Та й загальна стратегія опозиційних фракцій дуже туманна. Вкотре опозиція "не може" зібрати голоси за ухвалення важливого рішення: ні за скасування пенсійної реформи, ні за призначення виборів, ні за відставку Азарова. При цьому регулярно з'являються депутати, які не голосують.
Підлив масла у вогонь Адам Мартинюк, який заявив, що всі в парламенті знають, що опозиція насправді не хотіла відставки Азарова. Тепер, за словами Мартинюка, опозиція покладає провину на комуністів, що не додали голосів для того, щоб відправити уряд у відставку.
Те, що "Батьківщину" роздирають внутрішні негаразди, було відомо давно. Багато нардепів, що залишилися в партії ще з часів Тимошенко, не згодні з політикою Арсенія Яценюка, який прийняв кермо влади партією після того, як Тимошенко опинилася у в'язниці. Яценюка звинувачують в авторитарному керівництві партією, усуненні старих партійних діячів з перших ролей в "Батьківщині", продажу місць у партійному списку партії, а також в нездатності щось протиставити парламентській більшості. Особливо активну позицію тут займають Анатолій Гриценко, Микола Катеринчук, а також київські мажоритарники.
Читайте також: Клюєв платить мільйони, а нардепи хочуть створити фракцію "За Юлю", - Яценюк
Раніше Яценюка звинувачували в "зливі" захисника Тимошенко Сергія Власенка, у якого суд відібрав мандат. Потім у добавку до Табалових в "Батьківщині" з'явилися чотири нові "тушки". Після цього Арсеній Яценюк заявив про те, що влада розробила сценарій, за яким хоче зняти його з посади керівника фракції.