ua en ru

У "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти Григоришина

У "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти Григоришина Фото: Костянтин Григоришин
Виктор Гаценко
Виктор Гаценко
Журналист, специально для РБК-Украина
У ПАТ "Київенерго", схоже, почалася велика війна – з різними "прокладками" і схемами, автори яких роками сиділи на нелегальних потоках. Опір керівництву ПАТ надають його колишні працівники, яких викрили у зловживаннях. Звільненим хабарникам допомагають энергочиновники зі сфери впливу Костянтина Григоришина.

У ПАТ "Київенерго", схоже, почалася велика війна – з різними "прокладками" і схемами, автори яких роками сиділи на нелегальних потоках. Опір керівництву ПАТ надають його колишні працівники, яких викрили у зловживаннях. Звільненим хабарникам допомагають энергочиновники зі сфери впливу Костянтина Григоришина.

Джерела в ПАТ "Київенерго" повідомили, що за останні дні до них надійшло кілька скарг на технічні умови (ТУ) на підключення. Мовляв, підприємці вкрай незадоволені тим, як і на яких підставах видані ці ТУ.


"Це схоже на атаку на нас, - поділився співробітник "Київенерго". – І, таке враження, що за цим стоять деякі наші колишні співробітники, яких нещодавно звільнили за їхні "художества".

Після тривалого спілкування з джерелами на енергоринку, вималювалася наступна ситуація навколо "Київенерго". За словами компетентних джерел, за атакою на "Київенерго" стоять кілька людей, об'єднаних в систему, на чолі якої стоїть відомий підприємець з Росії (або олігарх) Костянтин Григоришин.

Фігуранти історії, за їхніми словами, – колишній інженер "Київських теплових мереж "ПАТ "Київенерго" Олександр Крижний, екс-заступник директора з розвитку активів СВП "Київські електричні мережі" ПАТ "Київенерго" Дмитро Сухін, голова Держенергонагляду у Центральному регіоні Михайло Гриценко, колишній головний держінспектор України з енергонагляду Володимир Рубанка, директор держкомпанії "Термоінженіринг" Володимир Стефанчук і член НКРЕКП Борис Циганенко.

Дуже дороге і неякісне підключення

"Багато років тому Гриценко, Крижний і Стефанчук поділили між собою сфери впливу. Замовник приходить за ТУ на підключення до теплових мереж, а Крижний відправляє його в своє ТОВ "Сантехсервис" або ТОВ "Нівікон", або в компанії Гриценка - "Київ-Люкс" або "Енергія-97" (див. скани до кінці публікації, - ред) - за розробкою документації і ін. У Крижного "такса" була проста: 1 ГКкал – 10 млн гривень", - сказало джерело на ринку, що пройшло через цю процедуру.

За словами іншого учасника ринку, за аналогічною схемою відбувалося і підключення до електромереж. "1 МВт – 15 млн гривень, але через Михайла Гриценка, який відправляв в одну з трьох ТОВ – "Сантехсервіс", "Київ-Люкс" або "Енергія-97", - поділився підприємець.

Але цього мало. Так, кажуть учасники ринку, заступник директора з розвитку активів СВП "Київські електричні мережі" Дмитро Сухін видавав свідомо нездійсненні ТУ. "Пояснював він це дуже просто: мовляв, я видам, але потім обов'язково допоможу. І, звичайно, ніколи нікому не допомагав", - поскаржився один з київських бізнесменів, який "попався" на цій схемі.

За даними Держреєстру фізосіб-підприємців, співвласником і засновником ТОВ "Енергія-97" і компанії "Київ-Люкс" є Михайло Гриценко, голова Держенергонагляду в Центральному регіоні. Джерела на ринку стверджують, що Гриценко маніпулює і тисне своїм авторитетом на керівництво ПАТ "Київенерго", щоб вони видавали ТУ, що той зможе вигідно продати.

"Керує усіма цими схемами член НКРЕКП Борис Циганенко", - упевнений співрозмовник в ПАТ "Київенерго".

Варто нагадати, що Бориса Циганенка неодноразово викривали у зв'язках з російським олігархом Костянтином Григоришиним. Також Циганенко, в кінці 1990 – початку 2000-х років мав пряме відношення до філіалу "Кабельні мережі "Київенерго" ПАТ "Київенерго" - був власником акцій.

Музика закінчилася

Але нещодавно до керівництва "Київенерго" нарешті була донесена інформація про справжні причини зацікавленості Бориса Циганенка в ТУ. Негайно розібравшись з учасниками схеми всередині підприємства, керівництво ПАТ з тріском вигнало Сухіна і Крижного. А Володимир Стефанчук по-хитрому пішов у декрет. Почалося тривале службове розслідування, мета якого – виявити і ліквідувати всі схеми.

"Керівництво ПАТ "Київенерго" було у нестямі, коли дізналося, чим займаються їхні підлеглі. Зараз рахуємо, якої шкоди вони завдали компанії", - повідомило джерело в ПАТ.

Саме після звільнення Сухіна і Крижного в "Київенерго" і посипалися масові скарги від підприємців на ТУ, видані вже екс-співробітниками ПАТ. "Хтось, і ми з'ясуємо, хто саме, напоумив Сухіна і Крижного, нападати на ПАТ "Київенерго", вважаючи, що так вони доб'ються зміщення керівництва і самі повернуться на нагріті місця", - поділився на правах анонімності представник керівництва "Київенерго".

Він також розповів про деякі результати службового розслідування.

Ніяк не втихомиряться

За словами джерела в ПАТ "Київенерго", до цих схем, крім Михайла Гриценка, мав відношення і його куратор - колишній головний держінспектор України з енергонагляду Володимир Рубанка. До речі, це той самий Рубанка, про якого нардеп Володимира Парасюк говорив, як про людину російського підприємця-олігарха Костянтина Григоришина.

Депутатський запит Володимира Парасюка прем'єру Арсенію Яценюку щодо призначення Володимира Рубанки

Рубанка був звільнений зі свого поста три тижні тому. Але Циганенко, стверджують компетентні джерела, будучи старовинним другом Рубанки, не розлучається з мрією повернути приятелеві посаду.

Бо нинішньому головному держінспектору України з енергонагляду Олегу Шургаю слід дуже уважно придивитися до схем, які залишилися від його попередника, і вжити заходів по "зачистці" в рядах енергонагляду, зокрема, Гриценка та його людей.

Але Циганенко печеться не тільки про крісло для Рубанки. Замість звільнених з "Київенерго" Сухіна і Крижного, він намагається проштовхнути на їхні місця своїх людей. Один з них - Олександр Пашкуда, заступник директора кабельних мереж "Київенерго", а також кум Циганенка. Другий – Костянтин Сушко.

"Що об'єднує всіх цих людей? Костянтин Григоришин", - однозначно заявило джерело в керівництві ПАТ "Київенерго".

Відзначимо, що дійсно з приводу більшості фігурантів розслідування неодноразово проходила обґрунтована інформація про їхню пряму причетність до російського олігарха. І виходить так, що ПАТ "Київенерго", яке обслуговує інтереси мешканців і підприємців української столиці, так чи інакше, працювала і на інтереси Григоришина.

У зв'язку з цим потрібно звернутись до президента України Петра Порошенка з проханням втрутитися в ситуацію з присутністю в енергогалузі людей бізнесмена, який представляє країну-агресора.

У "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти Григоришина

У "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаУ "Київенерго" почалася боротьба зі "схемщиками" з когорти ГригоришинаБільш детально про корупційні схеми, що "процвітають" на кабельних електромережах ПАТ "Київенерго", можна буде дізнатись у другій частині журналістського розслідування.