ua en ru

Київ визнано найбільш забрудненою столицею Європи

Автор: RBC.UA
Згідно з показником «Зеленого індексу європейських міст», визначеного на замовлення німецького концерну Siemens, Київ є найбільш забрудненою столицею континенту, передає «Німецька хвиля».

Згідно з показником «Зеленого індексу європейських міст», визначеного на замовлення німецького концерну Siemens, Київ є найбільш забрудненою столицею континенту, передає «Німецька хвиля».

Столиця Данії Копенгаген - найбільш досконале з погляду екології місто Європи. Тут захисту навколишнього середовища протягом багатьох років відводилась головна роль. Це виявляється й в амбітних цілях нинішньої влади міста - до 2025 р. зробити місто вільним від викидів вуглекислого газу.

Тим часом, столиці Східної Європи, зазначають дослідники, у питанні екології та захисту навколишнього середовища традиційно знаходяться на останніх місцях. Серед них - Бухарест, Софія та Київ, що опинився на останньому місці у цьому рейтингу. Українська столиця отримала найгірші оцінки за категоріями: якість повітря, викиди вуглекислого газу, використання землі та енергії. «Українська промисловість є однією з найбільш енергоємних у світі»,- зазначається в European Green City Index.

Крім того, через економічний ріст, який спостерігався в Україні в попередні роки, в Києві різко побільшало автовласників, що призвело до збільшення заторів на автошляхах та посилило забруднення повітря.

«Зелений індекс європейських міст» (European Green City Index) - унікальне дослідження тридцяти європейських столиць. Воно базується на 16 кількісних показниках (наприклад, споживання води та енергії чи використання громадського транспорту на одиницю населення) та 14 якісних (наприклад, зменшення викидів вуглекислого газу у повітря чи запроваджені в місті заходи з захисту навколишнього середовища).

При проведенні дослідження в Siemens користувалися виключно даними з офіційних джерел, як-от Держкомстату чи міської адміністрації, що, на думку дослідників, дає змогу робити об'єктивне порівняння. Цей рейтинг дає можливість метрополіям зрозуміти їхні слабкі сторони і обрати потрібний напрямок руху для покращення екологічної ситуації.

Нагадаємо, за даними Головного управління статистики Києва, протягом січня-вересня 2009 року від підприємств та організацій у повітряний басейн столиці надійшло 36,1 тис.т шкідливих речовин, що у 1,9 раз більше у порівнянні з відповідним періодом 2008 року. На один квадратний кілометр від стаціонарних джерел потрапило 43,2 тонни шкідливих речовин, а на одну людину - 13,1 кілограма. Більше всього шкідливих викидів в атмосферу було в Голосіївському, Деснянському, Дніпровському районах столиці. Максимальне навантаження - понад 11 тисяч тонн шкідливих викидів - припало на Голосіївський район. Менш за все забруднені Печерський (58,7 тис.т), Оболонський (420,5 тис.т), Соломенський (571,1 тис.т) райони. Із загальної кількості шкідливих викидів 426,2 т (1,2%), зокрема метан (406,2 т) та оксид азоту (20,0 т), належать до парникових газів. Крім того, в атмосферу Києва за цей період надійшло 5092,8 тис.т діоксиду вуглецю, який також впливає на зміну клімату.