ua en ru

Київ, щоб уникнути залежності від монополії "Київхліба", створить власний резерв борошна

Автор: RBC.UA
Київ створить власний резерв борошна, з якого будуть виробляти хліб обласні хлібокомбінати. Відповідне доручення дав голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов. "Ми створимо резерв борошна, з якого будуть виробляти хліб на підприємствах області", - додав заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

Київ створить власний резерв борошна, з якого будуть виробляти хліб обласні хлібокомбінати. Відповідне доручення дав голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов, передає прес-служба КМДА.

Читайте також: Уряд може знизити ціни на борошно та зерно за рахунок інтервенцій Аграрного фонду, - Присяжнюк

"Ми створимо резерв борошна, з якого будуть виробляти хліб на підприємствах області. Таким чином, ми створимо додаткову схему виготовлення хлібобулочних виробів, яка буде незалежною від дій хлібного монополіста ПАТ "Київхліб". Другим кроком з боку міської влади стане забезпечення необхідних умов для створення конкуренції на цьому ринку, що теж убезпечить киян від самовільних дій "Київхліба", - наголосив заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

Він також пояснив, що сьогодні в Києві діє закон, який регулює ціни на продукти харчування, в тому числі й на хліб, а також передбачає норми рентабельності продукції. Саме перевищення цих норм і стало підставою звернення до Антимонопольного комітету України та Генеральної прокуратури України.

Як повідомлялося, вчора, 12 листопада, стало відомо, що КМДА має намір звернутися до АМКУ і ГПУ з приводу підвищення цін на хліб у Києві. Як заявив заступник голови КМДА Анатолій Голубченко, для підвищення цін на хліб у Києві немає підстав: "Якщо "Київхліб" не перегляне своєї цінової політики на споживчому ринку столиці, ми будемо змушені звернутися до АМКУ і ГПУ з проханням застосувати відповідні санкції до підприємства".

Читайте також: Україна не вводитиме заборону на експорт пшениці з 15 листопада

"Якщо проаналізувати напрямки ціноутворення хлібобулочних виробів і взяти до уваги вартість основних енергоносіїв, то тут ми не бачимо підстав для підвищення ціни на хліб, адже вони останнім часом не дорожчали", - додав Крамаренко.

Нагадаємо, вчора, 12 листопада, "Київхліб" підвищив ціни на хліб "Український столичний подовий" та батон нарізний "Київський" на 17% і 9,7% відповідно. Ціна "Українського столичного подового" виросла на 0,68 грн - до 4,68 грн/шт., нарізного батона "Київського" піднялася на 0,34 грн - до 3,84 грн/шт.

Зазначимо, що підвищення відбулося буквально за кілька днів після заяви про те, що ціни на соціальні сорти хліба до кінця року рости не будуть. Також обіцяли не скорочувати список соціальних сортів. Зараз їх близько 10.

За інформацією КМДА, ціна на сорти хліба, які виготовляються за простою рецептурою (так звані соціальні сорти), а саме: хліб "Український" домашній подовий, хліб "Пшеничний" Київський подовий, хліб "Печерський", хліб "Богдановський" і батон "Нива", залишилася незмінною.

Читайте також: Підстав для підвищення цін на хліб в Україні немає, - Мінагрополітики

Чистий прибуток ПАТ "Київхліб" за 9 міс. 2012 р. склав 12 млн 345 тис. грн проти збитку у 8 млн 590 тис. грн за 9 міс. 2011 р. Підприємство за даний період отримало нульовий чистий дохід від реалізації продукції, валовий прибуток збільшився на 21,7% - до 321 млн 735 тис. грн.

ПАТ "Київхліб" - хлібопекарське підприємство України. До складу компанії входить шість хлібокомбінатів у Києві, а також шість виробничих майданчиків у Київській області, - в містах Бровари, Васильків, Макаров, Сквира, Біла Церква та Фастів. 17,1% акцій підприємства належить ВАТ "Хліб Києва". Зазначимо, що у 2011 р. "Київхліб" отримав чистий прибуток у розмірі 10,4 млн грн.